Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megfelelő ágyrács beszerzése?

Megfelelő ágyrács beszerzése?

Figyelt kérdés

Az ágyam eredeti lécei eltörtek, így mindig leestek, stb.


Ezért méretre vágtunk (csak hosszt néztünk) raklap léceket. Ezekkel sajnos az a baj, hogy mozognak is, így folyamatosan igazítani kell, és mellette pedig elképzelhetetlenül nyomja a fekvő ember csontjait.

Csak akkor nem nyomja, ha vastagabb szivacsot rakunk rá, de akkor csak simán azért nem érezzük, mert gondolom nem éri el a csontom a deszkát. De ez meg azért nem jó, mert akkor igazán semmi nem tartja a testemet.


Most vettem 90 centis ágyrácsot Jyskben 5000 forintért, amivel kényelem terén nincs is baj, max kicsit vastagabb szivacs kéne, de egyébként semmi probléma. Nem mozog, nem nyomja a csontjaimat.


Csak az a baj, hogy ma reggel is hirtelen felültem az ágyban, és erre leesett egy léc. Úgy látszik a 90 centi túl rövid, és mindkét oldalra kéne még kb 1-1 centi. Csak hát hol tudnék szerezni 92 centiset?


Mit javasoltok, hogyan oldhatnám meg a problémát? Csak kéne egy kényelmes ágy, amiben egészséges aludni és nem esnek le/törnek el a lécei a legváratlanabb pillanatban.


2017. szept. 19. 08:59
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Rögzítsd le a léceket!
2017. szept. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

több megoldás kínálkozik:

alulról az ágy közepét összefogod egy merevítővel

a két szélső lécet, amelyen a rost szélei fekszenek megszélesíted

visszarakod a raklapokat és veszel egy kényelmes matracot

2017. szept. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És hogyan? csak simán lecsavarozni/leszögezni/letűzni nem hiszem, hogy letudom, mert csak maximum fél centit ha rálóg a tartófára.
2017. szept. 19. 09:29
 4/10 A kérdező kommentje:
De most sem az egész esett le, hanem középen 1 darab. Akkor azzal, hogy megszélesítem az elsőt és utolsót, miért lenne jobb?
2017. szept. 19. 09:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Én eleve nem bíztam a gyári ágyrácsban. Minimum alá méretezik a spórolás miatt, ritkán állnak a vékony deszkák, törik, mint a franc, egyszóval ócska!

A helyett, hogy kiadtam volna az összeget, lemértem a franciaágyat, és egy fűrésztelepen megrendeltem 10cm széles, 5m-es colos deszkát gyalulva. Vettem hevedert is. Lefűrészeltem az ágyrácsnak valót, összetűztem a hevederrel, az ágy négy sarkában megakasztottam négy szöggel. Ez nem törik, olyan sűrű amilyen kell, jó vastag, és nem került többe, mintha megvettem volna az ócskát.

2017. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Érdekes. Átgondolom.


Most még így az jutott eszembe, hogy az első és utolsó lécek a befelé való elmozdulását meggátlom pl szögekkel.

Így ha a középső léc le akarna esni egy fentről érkező erőhatás miatt, akkor nagyobb erő kell hozzá, hiszen a szélsők nem engedik le. (Mert a szögek tartják a szélsőket)


Vélemény? Nem értek hozzá, csak ez jutott eszembe :D

2017. szept. 19. 10:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el figyelmesen, a 4 szöget is írtam.
2017. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Minél tovább agyalsz, annál jobban bonyolítod.
2017. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vegyél két 2 m-s cseréplécet.meg vagy 14~16 db 4x50-s reiser csavart

Amire feltámaszkodik az ágyrács,arra fogasd fel a cserépléceket,és kész.

Így 3~3 cenivel "megtoldod" a keret belsejét,és nem potyog le róla az ágyrácsod.

600 ft kb.

2017. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy visszaviszem a jysk-ös ágyrácsot, és ilyet veszek:


[link]


vagy ilyet:


[link]


Csak az utóbbinál azt írja, hogy max 110kg. Csak így 2 átlagos súlyú ember (pl. én és a párom) még alkalmanként se tudna együtt aludni?

2017. szept. 19. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!