Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Tanácsotokat szeretném kérni....

Tanácsotokat szeretném kérni. A konyhai páraelszívónak ha a kivezetőcsonkja 125mm átmérőjű, hozzá köthetető-e 150mm átmérőjű szellőző csőhöz? Úgy értem hogy hogy fizikailag biztosan, de hatásfok szempontjából nem-e baj?

Figyelt kérdés
Azt todom hogy szűkebbet nem ajánlják, de a nagyobbra nen találtam kielégítő választ sehol.

2021. nov. 6. 22:48
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
100%
A nagyobb nem gond. :)
2021. nov. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem gond, lehet.

Remélem nem társasházi szellőzőre gondolsz, mert oda tilos, büntetik.

2021. nov. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Családi ház, és köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2021. nov. 7. 08:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb OK. Erre viszont gondolj. Nagyon sok házban, lakásban látok elszívót, de 10-ből csak 1 esetben gondolnak arra, hogy az elszívó levegőt csak akkor tud szállítani, ha biztosított az után áramlás is.( Ha ez nincs, a motor ugyan forogni fog, de légszállítás nem lesz.) Ez lehet ablaknyitás, vagy valamilyen olyan megoldás, amihez az ablakot ki se kell nyitni. pl. rejtett ablakszellőző. Szerencsés, ha a levegő utánpótlás úgy van kialakítva, hogy a konyha felé haladjon a beszívott levegő.
2021. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá és ezzel kapcsolatban is van problémám, ugyanis a konyhában egy kéménybe kötött konvektor fűt ami a innen kapja a levegőt. Attól félek hogy az elszívó hatására a kéményben visszaáramlás történik. Igaz a gáztűzhely az ablakhoz közel van, ezt legfeljebb résnyire kinyitom.
2021. nov. 7. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy visszaáramlás lesz, egy elszívó 200-400 szor nagyobb szívást csinál mint egy kémény. Így szinte azonnal visszaáramlás lesz.

Valamikor ez úgy volt szabályos, hogy az elszívó reteszelte a gázkészüléket.

A gázkészülék miatt ablakszellőzőnek kell lennie.

Érdeklődj gázosoknál, mi a helyes eljárás ilyenkor.

A baj akkor lesz ha valaki megfeledkezik róla, vagy ismerős, rokon nem tudja, és okoz bajt. Ilyenkor lesznek a gondatlanságból elkövetett gondok...

Én megszűntetném a gázmelegítőt és elektromos fűtőpanelt tennék fel.

2021. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tökéletesen jól látod a dolgokat. Még gondolkodom hogy hogyan oldjam meg. Köszönöm a segítséged.
2021. nov. 7. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!