Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 9-es anyacsavarhoz 16-os kulcs?

9-es anyacsavarhoz 16-os kulcs?

Figyelt kérdés
A 17-es csillagvillás nagyobb erőkifejtésnél el és leforog. A 14-es értelemszerűen kevés, de ahogy elnéztem a 15-ös is necces. 15-16-os kulcs nincs itthon. Jó erősen kéne meghúzni egyszerre mindkét oldalon. Tehát két darab kéne.

2021. nov. 12. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
A villáskulcs és az anya közé szúrj egy csavarhúzót, ami kitölti a hézagot. Ugyanezt a másik oldalon. Kérj segítséget, aki a csavarhúzókat megtartja, nehogy kiessenek.
2021. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
9-es csavar létezik ugyan, de elég ritka. Szerintem valamit elnéztél. Amúgy 15-ös kulcsnyílású csavarra 15-ös kulcs való, se 14-es, se 16-os nem lesz jó, stb. Tehát ha nincs, venni kell. Előtte meg kell mérni mondjuk egy tolómérővel, ha az sincs, akkor azt is venni kell.
2021. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A #2 válasza helyes, de fölösleges költséggel jár. Amit fentebb javasoltam nekem már többször is bevált. Jó, ha a csavarhúzónak rövid a nyele, nehogy akadályozza az elfordítást.
2021. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó és sok mindent meg lehet oldani otthon pl. egy "kacsafogóval".

Az ilyenkor is jól jön.

[link]

2021. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3 Mi költséges rajta? Az az 1000ft amiért vesz egy kétoldalú villáskulcsot?

Ha odarakod a csavarhúzódat, aminek a szerszám lapjai nem párhuzamosak, és egy M10-es csavarnak nekifeszülsz a villással, esélyes hogy eltörik a csavarhúzó. Az hogy egyszer neked ez bizonyos körülmények között sikerült, nem azt jelenti hogy ez a megoldás.

Kérdező, vegyél egy 14-15 és egy 16-17-es villáskulcsot. Még az is lehet hogy 17-es a laptávolság, csak ki van "nyúlva" a kulcsod. De a 4 méretből az egyik tuti jó lesz.

2021. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5,

azt ugyan nem írtam, hogy a csavarhúzó lapjai szélesedőek legyenek (ebből van a döntő többség!!!), de ez csak logikus, hogy a hézagot ki kell tölteni a szélesedő csavarhúzóval...

Egyébként nem egy alkalommal, de nekem is többször és akiknek ajánlottam, azoknak is sikerült. Csak, hogy tudjad...

2021. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ertelek. Egy probat megerhet, csak ketelkedem. Egy jo minosegu csavarhuzo 1-1 alkalommal megoldas lehet a celra. :)
2021. nov. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem értjük egymást a #7-tel, de vitatkozni nem akarok.

Ha a kiszélesedő csavarhúzót betolom a hézagba annyira, hogy kitöltse azt az anya lapja és a villáskulcs között, akkor mi baja történhet bárminek is?

Minden jót!

2021. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kerékpár hátsó kerék tengelyről van szó. Közben valakinek tartani kell a kereket is, hogy ne billenjen egyik-másik oldalra, mert hozzáér a közel lévő sárvédőhöz. Hülye kialakitás, arról nem is beszélve, hogy a sárvédő leszereléséhez le kell venni a hátsó kereket, de ez mellékes. A fő probléma, hogy a fogaskerekekkel szemközti oldalon a tengely messze van a hátsó villa tövétől, ezért használat közben(kátyúk stb.) folyamatosan balra bicsaklik a kerék neki a sárvédőnek. Egyébként maga a tengely 10-es, csak rajta az anyacsavar laptávolsága kisebb, mintegy szabványos M10-esnek. Két jól illeszkedő csavarkulccsal háta meg tudom húzni annyira hogy ne mozduljon el olyan könnyen a kerék használat közben. Első körben leveszem az egyik anyát és elviszem magammal a barkácsüzletbe.
2021. nov. 12. 13:19
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A bicaj tengely anyái nekem eddig mindig 15-ös volt.

Egyébként tudom hogy gány dolog, de nekem van egy állítható villáskulcsom, ilyen "második" kulcsos esetben sokat használtam régen.

2021. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!