Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért recsegnek, ropognak az...

Miért recsegnek, ropognak az irodai, számítógépes forgószékek pár hónap után?

Figyelt kérdés
Sokadig székkel járunk így otthon és munkahelyen egyaránt. Eleinte semmi hangjuk, de idővel mozgásnál, ráülésnél, felállásnál recsegnek-ropognak.

2021. nov. 15. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyik se recseg
2021. nov. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom, de én is kíváncsi lennék a válaszra. Fél éve vettem forgószéket, ráadásul elég jó minőségűt, de mostanra elkezdett nyikorogni amikor hátradőlök, recseg ha ráülök, pedig nincs egy nagy súlyom.
2021. nov. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Olajozd meg, ahol forgatni lehet. Én két munkahelyemen is éveken át használtam, de egyik sem csinált így.
2021. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Műanyag elemek ahogy összekopnak kicsit tapadnak is, ettől nyikorog idővel szerintem.
2021. nov. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Alattam is nyikorog, elozo munkahelyen 1,5 honap alatt "kiultem" egy olyan szeket amin a kollegak evek ota ulnek. En vagyok 110 kilo, a kollega 70-90 A szekek 130kg teherbirasuak.
2021. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában ezek a székek csavarokkal összeszerelhetően darabokban érkeznek. A csavarok idővel kissé kilazulnak, nem tartanak feszesen, az alkatrészek elmodulnak mozgásra. Trükk: összeszerelésnél kicsit be kell őket kenni gépolajjal, gépzsírral, csodatévő WD-40-nel. (vékonyan, egy filmréteg erejéig) Időnként meg kell húzni őket újra.

Ahogy írták, a műanyag részek is recseghetnek, hasonló megoldás azokon is segít, de sajnos rosszul megválasztott kenőanyag roncsolhatja a műanyagokat. Azoknak inkább bőrápoló, szilikon, vagy akár cipőpaszta jobb megoldás.

2021. nov. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!