Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen irodai széket ajánlanát...

Milyen irodai széket ajánlanátok otthonra számítógép elé munkavégzéshez, ha sokat kell ülnöm?

Figyelt kérdés

Munkámból adódóan sajnos muszáj gép előtt ülnöm, még a tananyagom is online, amiből készülök mellette. Némi mozgással, sporttal igyekszem kompenzálni, de úgy érzem ez sajnos kevés, valami jobb székre lenne szükségem.

Jelenleg egy pár évvel ezelőtt Praktikerben vásárolt hintamechanikás főnöki bőrfotelem van, de hosszú távon szerintem nem kényelmes, megfájdul benne a derekam, hátam, ráadásul a bőr nyáron nagyon nem nyerő!

Ötleteket, tanácsokat, esetleg konkrét típusjavaslatokat is szívesen fogadnék. 2db-ot szeretnénk venni, és ha lehet, 30ezer/db lenne a limit, bár attól félek ez kevés lesz.



2014. máj. 10. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én egész nap ülök a munkámból adódóan, és pontosan ezen a széken:

[link]

Az auchanban vettem, olcsó volt, de van olyan jó, mint a munkahelyi nagyon drága székem. Elég stabilan tart. Viszont vettem bele egy ilyet is: [link]

Ami szerintem nagyon fontos a deréknak. Régen nagyon derékfájós voltam, gerincsérvem is volt, de teljesen megszűnt, ezért merem mondani, hogy ez így bevállt évek óta.

2014. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja és van benne még egy birkaszőr párna, szóval nem a bőrön ülök és a hátamnál is így szellőzik a támla miatt.
2014. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ennek alacsony a háttámlája, de biztos hogy alacsonyabb, mint a mostanimnak, pedig ezt sem találom elég magasnak.

Nem ehhez hasonló székre lenne nekem szükségem?

[link]

2014. máj. 10. 22:38
 4/16 anonim ***** válasza:
Vegyél egy fitball labdát
2014. máj. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szinte mindegy, mit veszel, lényeg, hogy a te magasságodhoz menjen, azaz ha ülsz benne, 90 fokot zárjon sorban a lábszárad, combod, törzsed és karod az asztalon is, és leérjen a talpad (tehát az asztal is számít).

Ha nagyon sokat ülsz, előbb-utóbb mindenben fájni fog a hátad, a speckó, instabil, mozgásra késztető székek pedig nagyon drágák, ezért tényleg jó ötlet a fittball labda, vagy annak lapos, székbe tehető változata, a dinamikus ülőlabda.

2014. máj. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
bocs, dinamikus ülőpárna
2014. máj. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem a magas háttámlát, mindig valahogy előrenyomta a hátam felső részét és zavart. De van, akinek az vált be, alkatfüggő. Az ülőlabda és a ferde ülőpárna tényleg jó, nekem is van, váltogatva őket hasznosak, de hosszú távon persze kényelmetlen.
2014. máj. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Talán ez lenne az igazi, de jó drága :(

[link]

2014. máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 lőrinc vik ***** válasza:
Második széknek érdemes volna egy térdelő-széket válassz. Az nagyon másmilyen ülőhelyzetet biztosít, más izmokat használsz, így tudnád cserélgetni munka közben többször is, amikor az egyikben elfáradsz. De próbálj ki egyet előtte, mert nem mindenkinek tetszik. Viszont gerincproblémésoknak mindenképpen ajánlják, mert jobb tartást biztosít. Én Stokket használok (most Variernek hívják), ami drága, de találsz 30 alatt is, összecsukható, állítható darabokat.
2014. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ehhez hasonló, fémvázas és kárpitozott székem van, éppen jó az asztal magasságához. [link]
2014. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!