Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Áramkörönként egy-egy fi relé...

Áramkörönként egy-egy fi relé esetén mivel célszerű a bejövő fázist szétosztani?

Figyelt kérdés
Sínre pattintható fővezeték elosztó, vagy több pólusú fázis sín?
2021. nov. 15. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Schneidernek, Siemensnek van 2 és 4 pólusú ÁVK-hoz is soroló sínje. Többi gyártónak is van valószínűleg, az ÁVK adatlapján vagy a gyártó webáruházi adatlapján keress hozzá cikkszámot. De ha leírod hogy milyen ÁVK, lehet valaki fejből leírja. :)

Ha csak 2-3 darabról van szó, nem éri meg sínezni.

2021. nov. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, hogy van gyári megoldás. Rákeresek köszi.


Most egy egypólusú sín köti össze a kismegszakítókat + az egy fi relét, de újratervezés után akármekkora hülyeség külön fi reléket szeretnék, hogy csak ott oldjon le ahol a hiba van, ne az egész házban, csak azt szeretném szép is legyen, ne csak jó.

2021. nov. 15. 21:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 fázisod van, akkor lényegében azt tudod csinálni, hogy egy kismegszakító szekrényből többet ágaztatsz le.

Nálam pl van a fő szekrény, abból az emeletre megy 3x6mm és az emeleten van egy új szekrény ahol a 3x6mm a bejövő. Oda mehetett egy sima 1P fi relé.

Ugyanígy egy másik fázissal a kazánházban.


Viszont, hogy kicsit a kedvedet is szegjem. Nem szabályszerű, hogy ott fog leoldani a relé ahol a hiba van.

Nekem külön van a kazánházban egy fi relé és előtte egy másik.

Amikor az eph-t papírozták le és tesztelték, akkor hiába a kazánházban próbálkoztak az ottani kismegszakító szekrényben, a fő szekrényben lévő fi relé oldott le. Az volt a gyorsabb. Pedig mindkettő relé ugyanaz a gyártó és névleges árammal volt jelölve. Bár meghegyzem 30mA volt rajta, de kb 22mA-nél már leoldott. (ami persze nem baj)


Úgyhogy a hibakeresés miatt fölösleges több relét betenned.


Én azért pakoltam többet mert nem akartam az egész házra betenni az eph miatt. (még a fél ház régi vezetékekkel és kötésekkel megy). Végül több szerelő is csóválta a fejét, hogy miért nem próbálom meg, ha lekapcsol se lesz baj, max kiszedem. Így bepakoltam oda is.

Már kb 2-3 hete megy az egész ház fi relével. Eddig még nem volt gond.

2021. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, bocsánat. Az "ott oldjon le" úgy értettem, hogy azt az áramkört kapcsolja le amelyikben hiba van. Tehát ha van pl. öt áramköröm, akkor mindnek külön egy fi relé. Nem egymás után kötve. Pl. ha zárlatos a kenyérpirító lekapcsol a konyháé a lakáselosztóban, de nem borul sötétbe a ház.
2021. nov. 15. 22:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Azmeg mukodhet de megjegyzem a fi rele nem kapcsol le zarlatnal.
2021. nov. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 Azert mert nincs szelektivre meretezve. A kerdezo parhuzamosan akarja kotni oket, ugy mukodni fog. Te sorba kototted, ugy orosz rulett. Tovabba 1P aramvedo kapcsolo nincs, legalabb 2 polusu mind.


Kerdezo erdemes lehet elgondolkodni kombi AVK-kismegszakitokon. Draga, de a celra a legkompaktabb, legesztetikusabb megoldas.

2021. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg azt hozzatennem, gondold at meg hogy van-e ertelme. A legtobb haztartasban soha sem fordul elo testzarlat, a szamossagot figyelembe veve ritkan elofordulo jelenseg. Irodahazakban, ipari automatizalt rendszerekben szokas bizonyos dugaljakat, aramkoroket kulon AVK-val vedeni, ahol uzembiztonsagi kerdes a hiba eseten a szelektiv lekapcsolas. De lakokornyezetben olyan kicsi az AVK mukodesbe lepesenek az eselye, hogy en nem latom ertelmet. Azert hogy 15-20 eves elettartama alatt ~kettoszor leoldjon, nem indokolt az aramkoronkenti kulon vedelem.
2021. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1P oke azt elirtam. A lenyeg, hogy 1 fazis.


Nekem 3 fazis jon be. A parhuzamos koteshez kellett volna meg egy szekreny vagy valami sokkal nagyobb. Annyit pedig nem ert egyelore.

2021. nov. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, a kismegszakítóval kombináltra gondoltam én is.


Amúgy van. itt sok minden, gázkazánis aminek illene külön, kültéri lámpák. szennyvíz szivattyú, számítástechnika. Néha van gond hol ezzel, hol azzal.

2021. nov. 16. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!