Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos láncfűrészből...

Elektromos láncfűrészből melyiket?

Figyelt kérdés

A régi fűrészem 15 év után megkotlott. Szétkopott a kuplungja + a lánc, csillagkerék, láncvezető is cserés már. Inkább nem költenék a felújítására, újat vennék.

Nem több köbméter tüzelő évenkénti darabolására kell. Abszolút csak hobbi szinten, barkácsolásra használom alkalomszerűen a ház körül. Fenyőgerendák vagdosása, gyümölcsfák gallyazása, ilyesmi...

Két típust néztem ki:

1. Hyundai HYD-7016EA

A paraméterei nekem megfelelnek, az ára nagyon meggyőző. A neten jó véleményeket olvasok róla. Az ára meg szerintem nem pénz érte, ha valóban jó. Komolyabb munkához komolyabb gépet vennék. De azt gondolom az én célomra ez is megfelel.

2. Makita UC3541A

Ez már valamivel komolyabb gépnek tűnik. Valamivel rövidebb a kard, kisebb a teljesítménye, de nekem megfelelő lenne. További előny a 3 év garancia. Hátránya, hogy az előbbi gépből kettőt is veszek ennek az árán. Tehát ha a Hyundai csak fele ennyit bír ki, már nem járok rosszabbul.

Melyiket válasszam?


2021. nov. 29. 09:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Mióta kiírtam a kérdést, egy órán belül lökték fel a Makita árát. Így megrendeltem a Hyundait. Tudom, hogy nem egy ipari gép, de bízom benne, hogy amire nekem kell, arra megfelelő lesz.
2021. nov. 29. 11:17
 2/5 anonim ***** válasza:

a legolcsóbb aldiban kapható elektromos láncfűrészt vettem meg, mert a harminc éves elektromos leégett.


nos húszezerért három év garit kaptam ,és minden szempontból biztonságos, könnyen kezelhető masinát..


hogy mi a titok nyitja a hosszú élettartamnak? a jó kenőolaj, ami kellően híg... mert a kard nagyon kéri az olajat, de nem is kopik a lánc(sem)


leállás után kifújom, és a lánc/kard közé kenek egy diónyi grafitot is.

ez az örök élet titka.

2021. dec. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy most (vagy inkább tegnapra) kell a fűrész. Nekem vannak Lidl-s Parkside gépeim. Akkusak is. Itthoni barkácsolásra, ésszel használva őket, teljesen jók. Szívem szerint ilyet vennék. De ahogy nézem szeptemberben volt. Nem tudok rá majdnem egy évet várni. Akár Aldist is vennék, ha most lenne.

Ezt a Hyundai-t 2-3 napos szállítási határidővel rendeltem meg. De még se kép, se hang. Még csak a futárnak sem adták át. Így erősen gondolkozom rajta, hogy hagyom a fenébe, lemondom és megveszem mégis a Makitát. Abból nem is kellene a 35cm-es, elég lenne a legkisebb 30 cm-es kardhosszúságú, mert nem mamutfenyőket fogok vele döntögetni. Azt írják, másnapra itt van. Mellett a szól, hoyg ha kell cserealkatrészt is viszonylag egyszerűen tudok hozzá hosszú távon rendelni ha kell majd.

2021. dec. 1. 16:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Parkside,Lidlis, Hyundai... a nevek számítanak vagy az,hogy mind Kínai és ugyan abból a gyárból? A neveket pont olyanoknak találták ki mint te-aki nem lát a pályán-hogy a filléres vacakon tipródjon melyiket is éri meg... ha nem használod vagy csak alig tök mindegy ha meg dolgozni kell vele vegyél rendeset.
2021. dec. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Idő közben már megvettem.
2021. dec. 25. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!