Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen relét/mágneskapcsolót...

Milyen relét/mágneskapcsolót vegyek?

Figyelt kérdés

A lakásban egy helyiségben a világítást szeretném vezérlhetővé alakítani.

Jelenleg 2db sima kapcsoló van ami kapcsolja. Az egyik egy váltó kapcsoló, a másik egy kereszt kapcsoló (ez utóbbi már az "okosítás" miatt került be váltókapcsoló helyett) A lenti képen "Fali kapcsoló 1" és "Fali kapcsoló 2" néven szerepel.


Az SW3 helyére keresek valami eszközt ami váltókapcsolóként működik úgy, hogy ha egy impulzust kap (a Loxone relé egy pillanatra bekapcsol), akkor az SW3 átkapcsol.

Ez az SW3 és a "Loxone relé" egy helyiségben van, itt vannak a kismegszakitók és egyéb mágneskapcsolók, relék, tápok, stb.


[link]



2021. nov. 30. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem, de azt hiszem te egy impulzus relét keresel. A többi kapcsolót is ki lehetne váltani egyszerű nyomógombokra, lényegesen egyszerűsödne az áramkör
2021. nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, kb. eddig én is eljutottam. De pontosan milyen relét kell vásárolnom?

Olyan kéne ami 230V alapján kapcsol szintén 230V-ot, de mindkét irányba, azaz 3+2 érintkezője kell legyen, ha jól sejtem.


EATON 265290 Z-S230/W Impulzuskapcsoló, 1 váltó, 16A, 230V AC vezérlés megfelel erre?

2021. nov. 30. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Tökéletes. A jelenlegi váltók helyére pedig tegyél nyomógombokat.

[link]

2021. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a nyomógombokba lesz jelzőlámpa, olyan relét keress, ami úgy is működik, ezt külön jelzik általában.
2021. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nyomógombokat jelenleg nem szeretnék, mert a sima kapcsoló szimpatikusabb.


Szerettem volna külön-kölön bekötni a kapcsolókat a "központba", de sajnos nincs 2-2 vezeteék ami a kapcsolókból egyenesen oda menne, hanem egymás után vannak kötve (ahogy a váltó kapcsolók szoktak lenni)

2021. dec. 1. 12:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Sw3 helyére beteszel egy impulzus kapcsolót amin van váltó érintkező. Az impulzust a Loxone adja. Csak annyi, hogy 230vac legyen.
2021. dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!