Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » FBS ártalmatlan lehet élelmisz...

FBS ártalmatlan lehet élelmiszerben 100°C-ig?

Figyelt kérdés
Hőmérő szondákat készülök "gyártani" magamnak, házi sörfőzésben hasznosulnak majd különféle helyeken, köztük a felforrás közeledtének jelzésére is. A végső terv nyilván a kis rozsdamentes hüvely behegesztése a főzőedénybe, de kezdetnek egy belógatósat céloznék meg. Felvetődik a kábel kérdése is, mi lehet az, ami a gyakorlatban megfelelhet hőállóságban is és random kioldódó egészségkárosítók nélküliségben is, az élelmiszeripari minősítés miatti sokszoros ár megúszásával?
2021. dec. 13. 05:57
 1/6 Noren1989 ***** válasza:
100%
Szilikon. Kémiailag stabil, nem oldja semmi. Miről beszélünk?
2021. dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szilikon szintén. És az üvegszálas van még. De a hőérzékelôkön vagy van gyári vezeték, vagy beszerelhető aminek beköthető feje van. Ez utóbbihoz nem kell cső külön, illetve a másik is rögzíthető bilinccsel, és egyebekkel.


Ragasztókat viszont ne, a legtöbb mérgező, nincs garancia kioldódásra.

2021. dec. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 az fbs is szilikon. Olvastam az adatlapot meg a hosszú tájékoztatót, utóbbi legvégén van olyan, hogy megkötve nem káros egyáltalán, meg valahol a sűrűjében megemlíti, hogy akváriumhoz ideális, nem károsítja a vízi élővilágot.


A külön kapható szonda nekem kicsit célszerűtlen a termisztor 200, a rozsdamentes hüvely 300Ft-os bekerüléséhez képest, és ugyanazt adják 1-2 ezresért, amit aliexpressen vehetsz, ismeretlen ragasztóval. Az élelmiszeripari szonda meg még ennek többszöröse. Ha most az fogalmazódik meg benned, hogy akkor is az a biztos, akkor beszélj le a sörfőzésről is lehetőleg, mert azt is lehet ugyanolyan jót venni a boltban ezerért kis üvegben...

2021. dec. 13. 08:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerem az élelmiszeripari követelményeket, 24 évet húztam le ott.

Nem ismerem az Fbs-t deha azt írja nem oldódik ki, akkor ok. De a csere miatt jobb az oldható rögzítés, ezért ajánlottam bilincset, vagy ha lógatni akarod, rá lehet tenni lemezre, és azt rögzíteni. De ez kivitelezés kérdése, szóval megoldható.

2021. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltem szilikon termékeket gyártó cég vezetőjével. Ugyanazt a terméket árulják élelmiszeripari célra is mint a másikat, csak annak van engedélye.

FBS-t használtunk a pálinkafőző tömítéséhez és nincs gondunk vele.

2021. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Királyság, köszönöm! Asszem azt fogom csinálni, hogy egy hétig magára hagyom a szondát összetolás után, aztán paranoidan ugrándozó tekintettel frankón elfőzök róla vagy húsz liter vizet. :)
2021. dec. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!