Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tud pluszban a Parkside...

Mit tud pluszban a Parkside ütvefúró csavarozó masinája a sima fúró csavarozóval szemben?

Figyelt kérdés

Korábban vásároltam egy 40nm-es akksis fúró - csavarozót. Eddig még meg vagyok vele elégedve, bár nehézkes volt a plafonba való csavarozás illetve egyszer fémet fúrtam vele, kellett hozzá egy kis türelem.

Házfelújítás (gipszkartonozás, tetőcsere illetve homlokzat szigetelés előtt állok. Látom, hogy lesz a Lidlben ütvefúró - csavarozó a Performance családból, megérné beruházni egy ilyenbe, vagy inkább a zsinóros fúrót kellene venni? Házunk fala tégla.


Miért lenne értelme illetve miért lenne pénzkidobás.


2022. jan. 10. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ahogy benne is van a nevében, ütni is tud, vagyis inkább a recsegős fajta, de csillár tiplijének a helyét ki tudtam vele fúrni betontálcában a minap, téglában is jobban megy ha kicsit üt, sőt ácsok is ütvecsavarozókat használnak, és pont tegnap így hajtottam be én vele egy nagyobb facsavart, és nem is akart folyton kiugorni a csavarfejből a bit.
2022. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

#1: "sőt ácsok is ütvecsavarozókat használnak"


Az ütvefúró-csavarozó és az ütvecsavarozó két teljesen különböző dolog, attól hogy mindkettőnek a nevében benne van az "ütve" és a "csavarozó" szó, még semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Nagyon konyhanyelven leírva:

Az ütvefúró a fúrószárral tengelyirányba üt, úgy mint egy vésőgép. Ez akkor szükséges, ha kőbe/téglába/betonba kell fúrni. Mivel a gép alkalmas "sima" csavarozásra is, ezért nem csak ütvefúró, hanem ütvefúró-csavarozó a neve.

Az ütvecsavarozó nem tengelyirányba üti a fejet, hanem forgatásra fejt ki ütésszerűen nagy nyomatékot. Úgy kell ezt elképzelni, mintha egy csavarkulcs egyik felét ráilleszted a csavar fejére, a másik végét pedig elkezded kalapálni: Ez az ütés forgatja a csavart, nem befelé üti mint az ütvefúrónál. Így igen nagy nyomatékot lehet egy ütvecsavarozóval kifejteni (több száz, spéci ipari gépek esetén akár 1000+ Nm) úgy, hogy a kezelőnek nem kell ekkora nyomatékkal ellentartania. Fúrásra viszont gyakrolatilag alkalmatlanok az ütvecsavarozók.


#Kérdező: Ha egy komplett házfelújítást akarsz "maszekba" megoldani, én egy komolyabb fúrókalapácsot ajánlanék. Maradhatsz a barkács márkáknál, nem kell feltétlen ipari gépekbe beruházni, ha egy hónap után megy a fiók aljára. De fúrókalapács legyen, normális ütési energiával.

2022. jan. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Amit utvefuroval ki tudsz furni, egy jo furo szerszammal furogeppel is ki tudod furni.

En is inkabb egy SDS plus furokalapacsot vennek.

2022. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csavarozasra meg fat fúrni jó az amid most van.

Emellé vegyél egy SDS tokmányos fúrókalapácsot. Azzal tudsz betonba is fúrni, mint kés a vajba, meg vésni is.

2022. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ami lesz akciós (22.222 forintért) ütvefúró-csavarozó, az nem arra való, hogy a mennyezetet furkáld vele, sőt arra se nagyon, hogy a téglát! Sok értelme nincs! Neked fúrókalapácsra van szükséged! Arra jó ez a parkside-os gép, hogy egy-két 6-os, max. 8-as lyukat beerőltess porotherm téglába! Ezek mechanikus ütést tudnak. Egy valamire való fúrókalapács az pneumatikusan üt!

Én pl. arra tudtam jól használni ezt a funkciót, hogy szerkezetépítő csavarokat könnyebben betudtam vele hajtani!

Ha akkust szeretnél és mivel van amúgy is parkside-os géped, azaz van hozzá aksid, akkor ez: [link]

Attól, hogy nincs az újságban, valamelyik Lidl-ben még lehet, hogy lesz a polcon!

Ehhez is nem árt egy 4Ah-s akku! Azonban nagy csodát nem kell elvárni tőle, mindössze 1J-t tud, azaz pl. vésni azt nem kell vele és betonba sem fogsz túl gyorsan fúrni!

Beton megfúrásához okvetlen egy SDS-es gépre van szükséged! A vezetékes, olcsóbb SDS-es gépek is tudnak legalább 1.5-2.5J-t, (értsd azzal jobban jársz) de 20 ezer forint alatt nem nagyon találni normálisabb gépet, még ilyen barkács célra sem! Talán az első a sorban ez az Einhell: [link]


A straus és steinhaus "márkát" messziről kerüld el!

2022. jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fu a linkelt parkside akus furo szenvedos betonba. Teglaba meg el-elmegy de az se egyszeru. Van ilyenem. Akkor hasznalom ha kimeletesen kell teglaba furni egy lukat.

Ev evegen volt egy premium fekete akkus furo vesokalapacs a lidlben akus. Nah az kemeny. Azzal lehet vesni es furni is rendesen.

2022. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez az.

[link]

2022. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy nem túl izmos, ezért írtam, hogy inkább vezetékes erre a célra. A linkelt fekete parkside tök jó, csak nem álmennyezet építéséhez. Ez eleve egy nehéz gép, hát még 4Ah-s akkuval, nem egykezes! Direkttartót még fellehet vele fúrni, de Az UD profilt meg egykézzel szokták felfúrni (másikkal tartod a profilt helyben, senki sem jelölgeti át a furatokat a falra). Ahhoz könnyű gép kell.
2022. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek.
2022. jan. 12. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!