Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akkus csavarozó mi baja lehet?

Akkus csavarozó mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Vettem az ócskán egy Bosch PSR 9,6 VES-2 típusú akkus csavarozót. De sajnos meg se nyikkan. Nincs égettszag, semmi, csak nem megy. Akkut a töltőre téve folymatos zöld világít, mintha fel lenne töltve. Lehet, hogy ennyire halott az akku, vagy komolyabb baja van? Mik szoktak előfordulni a szériánál? Előre is köszönöm!

2015. aug. 17. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki van nyiffanva. Becsaptak.
2015. aug. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
multiméterrel nézd meg jó-e az akkus vagy próbára szerezz valakitől egyet és nézd meg
2015. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy az akku csatlakozói oxidálódtak vagy kontakt hiba lépett fel, bár ha a töltő zölddel jelez az sem jelent jót, én a gépbe is megnézném a csatlakozókat és kontakt sprével befújnám. De mivel írtad hogy ócskán vetted így nem kizárt hogy az egész úgy halott ahogy van. Ha van közeledbe egy szárszámgép szervíz vidd el oda átnézetni lehet hogy másik akkuval üzemel a gép, de az is lehet hogy a gépnek a belsejében van valami szakadás.

Én igazából akkumulátor hibára tippelek de még a töltő hibát se tartom kizártnak. Minden esetre próbálkozni kell hátha lesz valami.

2015. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezerféle oka lehet, hogy miért nem megy. Bosch-ból egyébként nem szabad zöldet, ócskapiacon pedig nem szabad gépet venni. Én is azt tudom javasolni, mérjél rá az aksira, ha az jó, akkor a gép van meghalva.
2015. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, megnéztem, és az akkuban semmi feszültség nincs, sőt, a töltő se ad áramot. Ilyenkor lehet, hogy az akku még tölthető amúgy, vagy ennyire egy egészséges akku sosem merülne le?
2015. aug. 18. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:
az akkuban valamit jeleznie kellene szóval tuti rossz
2015. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ezislehet-azislehet ,hibakeresésről hallottunkmár ?

álljunk mármeg,elbeszéltek egymás mellett !

1,akku..lemerült állapotban is van benne feszültség(4-5-6-7v)akkutöltés,tesztelés..

2.töltő...folyamatos zöld azt jelenti,hogy nem vesz föl többet (ha rossz az akku nemis)a töltő valószínü jó.

a töltő típusa? (AL1430,AL60)elektronikus töltőt hogyan tesztelünk... (rosszakksival?)

3.motor.. gyakori hiba

4.a kapcsoló..és érintkezői (görbe,oxidált stb)

ha nem boldogulsz szívesen segítek lépésről-lépésre..

2015. aug. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Üdv, köszönöm szépen mindenkinek, a csavarozó jó, a töltő is jó már, az akku viszont rossz, majd cserélem ha lesz időm. 12v-os akksiról beindítottuk a gépet, hálistennek nem lett baja...
2015. szept. 4. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!