Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy régi csaptelep széles...

Egy régi csaptelep széles alsócsavarját hogyan lehetne házilagos eszközzel kicsavarni?

Figyelt kérdés

Ezek ugye jó mélyen vannak egy lyukban a mosdó belsejében, ezért a hagyományos csőkulcssal nem lehet hozzáférni.


Van rá speciális eszköz, de az elég borsos egy csavar kicsavarásáért:


[link]


Vannak egyszerűbb méretes csőkulcsok is, de olyan nehéz hozzáférni, hogy még a csavar méretét sem tudom megmérni, hogy egyáltalán mekkora kellene hozzá.


Ki lehetne ezt csavarni valami egyszerű házilagosan barkácsolt eszközzel esetleg?


2022. jan. 26. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen cseréled. Elvágod/oldod a bekötő csöveket.

Leveszed a 2 tartócsavarról az anyát.


Lehúzod a mosdót a csavarról és felfordítod. Így már könnyedén hozzáférsz...

2022. jan. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kicsavarás akkor is probléma lenne, hiszen továbbra is mélyen van, ahol a hagyományos csőfogóval nem tudok ráfogni.


Egyébként az egész csapot azért gondoltam leszedni, mert csöpög a csap, de a csapbetéteket képtelen vagyok lecsavarni, meg sem mozdulnak.


Nem tudom, mivel lehetne meglazítani.

2022. jan. 26. 16:19
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, hogy ha nincs a falnál, akkor hozzá lehet férni. Ez igaz, de elsőre egy olyan módszert keresek, amihez nem kell mident szétszedni.
2022. jan. 26. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
A menetes szár végére nem tudsz egy sliccet vágni? Minidrillel vagy pici fűrészlappal? Utána abban csavarhúzóval talán ki tudnád tekerni a csapból anyával együtt.
2022. jan. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, csak akkor vennem kell ilyet.


A másik lehetőség, hogy ha meg tudom mérni az anya átmérőjét,akkor tudom, hogy mekkora csőkulcsot kellene venni hozzá. A gond csak az, hogy még megmérni sem egyszerű, mert egy kézzel tudom csak odatenni a mérőszalagot, és nem látom, mit mutat.


Van esetleg valami egyszerű módszer, amivel anya átmérőjét meg lehet mérni? Ha lenne gyurmám, akkor vakon rányomnám, és akkor a lenyomatot meg tudnám mérni. De gyurma nincs kéznél, azon gondolkozom, mivel lehetne utánozni.


Talán 4-5 centi lehet a csaptelepet tartó anya ránézésre. Van esetleg valami szabvány méret, amit ilyenekre szoktak használni?

2022. jan. 26. 17:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem lenne egyszerűbb venni egy csőkulcs készletet?

Simán megéri a szerszám meg megmarad.

Ráadásul az új csapot is fel lehet vele szerelni.

2022. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

6: csőkulcs készletből is többféle méretű van. Ezért írtam az 5-ösben, hogy megmérni is jó lenne a csavart, hogy biztosan legyen a készletben olyan, amilyen kell rá, olyat vegyek.


Szóval ha a vakon (mert ha a kezem ott van, akkor nem látok be) megmérésre van ötlet, azt is köszönettel veszem.

2022. jan. 26. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Csap betétet úgy próbáltad, hogy villáskulcsot rá, aztán a kulcs végét kalapáccsal ráütsz
2022. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: még nem, kipróbálom majd
2022. jan. 26. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!