Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Eltört a fotel kereke. Hogyan...

Eltört a fotel kereke. Hogyan cseréljem?

Figyelt kérdés

Van egy közel 30 éves fotelünk, amelynek az egyik műanyag kereke eltört.

Na most az a fém csap, amire fel lehetett rakni a kereket, az nem húzható ki a fotelból. Lásd képeket.

[link]

[link]


Próbáltam harapófogóval, kombinált fogóval kihúzni, elforog, de kifele nem jön.


3 boltban is voltam, azt mondták, hogy olyan kereket már nem gyártanak, amit csak így fel kell pattintatni erre a csapra, s kénytelen leszek mind a 4 kereket lecserélni ilyen jellegűre, amit csavarral kell rögzíteni a fotel aljához:

[link]


Na, most szerintetek mivel próbáljam kiszedni ezt a 4 csapot a fotelből...olyan, mintha valami keményebb fából jönne ki, ahogy megtapogattam a fotelt. Már ha egyáltalán ki lehet szedni.


Tudom a legegyszerűbb az lenne, ha találnék valami utcára kidobott fotelt, csak annak sem biztos, hogy olyan átmérőjű lesz a kereke, ami belemegy ebbe a csapba...



2022. febr. 26. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Márpedig ki lehet azt húzni, legfeljebb egy kis műszerolajat kell beszivárogtatni a tengely mellett a beütőhüvelybe. A tengelyt pedig fogóval megfogva egy gyors rántással ki lehet húzni. De nem is kell kihúzni, elég ha szerzel egy kereket, mert abból is ki lehet húzni a kis tengelyt.

Egyébként bearing.hu most akciós a bútorgörgő.


Én a Darabanth.hu kft-hez vittem be pár hete egy tucat ilyen bútörgörgőt, aztán 2 hetes aukcionálás során a kutyának se kellett.

2022. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Egyébként valószínűleg csavaros és nem bepattintos a csap fotel felőli vége.

2022. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jah milyen boltban voltal? Kb 1 eve is latzam ilyen besugos kereket az aldiban. Kerdes, hogy a te csapod passzol e bele.
2022. febr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem szenvednék a kihúzással, multigéppel a fotel síkjában levágnám, és mehet rá a csavaros kerék.
2022. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Erősen kell megfogni,aztán a fogóra a rászoritásnál erősen ráütni.

Aztán már jön is ki.Könyörgésre nem fog.

2022. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Elmentem az Obiba, s a 2. válaszoló által jelzett, második linken levő kerékből vettem egyet, mert ránézésre olyan volt az átmérő, amibe belemegy a tengely/csap. Jó lett, s visszamentem venni még 3 másik kereket.

Ez az 1 fajta kerék volt csak csap nélkül, de megfelelt!


3-as:

Szegedi vagyok, s a Csavarkernél voltam:

[link]


Akkor a Barna Vas- műszaki Kereskedésben utána.

S majd a HÁZ-MIX Bútor Kft - konyha, gardrób, bútorlakatrész boltban és a

Szaki Barkácsboltban (ebben a kettőben mondták, hogy már ilyen kereket nem gyártanak...)


4-es, az a baj, hogy társasházban lakom, s nekem nincsenek ilyen eszközeim (ha lenne ezt is figyelembe vettem volna). Fizikailag se tudnám sajnos hova pakolni őket, mert elég kicsi a lakásunk.


Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek, mennek a +-ok mindenkinek!

2022. febr. 26. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!