Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi bársony fotelt szeretnék...

Régi bársony fotelt szeretnék átfesteni. Hol találok hozzá festéket?

Figyelt kérdés
Túl sokba kerülne a kárpitozás, ezért inkább átfesteni szeretném, világosabb színűre. Amerikában simán megcsinálják, de nemtudom itthon kapható-e hozzá festék...

2015. jan. 4. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik részét akarod átfesteni ?
2015. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a kárpitot akarod átfesteni, akkor többe kerül a leves, mint a hús.

Le kellene bontanod a kárpitot, hogy be tudd festeni a bársonyt. Sőt, akár össze is mehet.

Inkább varrj rá egy védőhuzatot, az olcsóbb és egyszerűbb is.

2015. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hàt jobban jársz uj kárpital.mutatsz képet rola??hàtha tudok segiteni..
2015. jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy a kárpitot... Lebontani nem akarom akkor már tényleg újra lehetne kárpitozni.


Így csinálják:

https://www.youtube.com/watch?v=hX1yeuNOb3k


A kérdés csak a festék hozzá.

2015. jan. 4. 19:26
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Az általad belinkelt videón valami sumákság van, mert kezdetben még van a karfák elején fa-rész, aztán a videó végén már nincsen. Szóval mintha felújítás és festés folyna. De ha figyelsz, akkor a komplett fotelt kicserélték egy másikra a film végére. Talán nem véletlenül...
2015. jan. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ilyen az én fotelem:


[link]


Fotózásokra használnám kiegészítőnek, a fa részét is valami világosra terveztem, de még nemtudom hogyan nézne ki jól.

2015. jan. 23. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Sikerült? Engem is nagyon érdekelne ez! Itt is egy videó: [link]

Jó lenne érteni mit mondd,mi a festék neve amit használ. Ebayről be lehetne szerezni...

2017. ápr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na nem is volt olyan nehéz. A videó címéből először a "fabric paint" keresőszóval póló textil festékeket találtam Ebay,melyeket vasalással lehet fixálni 30-40ml. Aztán a "chalk paint" kifejezésre szintén a címből kiadta azokat az 500-1000ml-es festékeket,melyeknél írja is a nedves csiszolást a végén melyet a videóban is láthatunk.
2017. ápr. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!