Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a megnevezése a konyhabútor...

Mi a megnevezése a konyhabútorok hátsó préselt fa lapjának?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mi a szakmai megnevezése a konyhabútorok, valamint a szekrényeken található hátsó préselt fa táblának? sajnos a konyha szekrényen le kellene cserélnem. Nyári konyhába való konyhabútor, ami jó állapotban van csak sajnos levettem, mert már kijöttek a kapcsok belőle és eltörött. Ezt szeretném pótolni. Továbbá az is érdekelne, hogy honnan lehet rendelni.

Köszönöm!



2022. márc. 19. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Bármelyik lapszabászatban tudsz rendelni méretrevágva. Bútor hátlapként szokták nevezni, 3 mm-es furnér. Újat meg érdemes beragasztani.
2022. márc. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És esetleg azt nem tudod, hogy milyen ragasztóval ragasszam vissza a mintázatot? Igazából ki akarnám dobni, de ha van valamilyen ragasztó amivel vissza tudom ragasztani akkor meghagyom. Azért jött le, mert 2-3 évik egy garázsban volt ami nem volt fűtve. És gondolom a minuszok nem tettek jót neki ezért levált az elejéről egy része amit vissza kellene ragasztanom. Egy komplett konyhabútor egyébként, amihez utólagosan hozzá lett építve különböző szekrények, és nem szívesen dobnám ki. Most helyet kapna egy nyári konyhába, ezért gondoltam amit lehet javítani azt megbróbálom.

2022. márc. 19. 16:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a patex faragasztója vált be bútorépítésnél, de szövetre ,szivacsra is kiváló. Kocsim tetőkárpitját is azzal ragasztottam fel.
2022. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Utána járok honnan tudnék szerezni furnér lapot. Ragasztót szerintem bármelyik barkácsboltban kapok
2022. márc. 19. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Hátfallemez, HDF, farostlemez. Semmiképpen nem furnér, ahogy az 1-es írta, az egész más anyag.

Mit értesz mintázat alatt, az honnan jött le?

2022. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az elejéről vált le. Szerintem ez gyárilag rá van vasalva ez a réteg. Kb. mint egy A4 es papír vastagsága, vagy talán annál vastagabb valamivel.


Ilyesmi a mintázata, mint ami a képen látszik csak sötétebb barna.


[link]

2022. márc. 19. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt vákuumos hőprésben ragasztják fel, elvileg nem javítható. Ha te megragasztgatod, akkor talán valamennyire sikerülhet ideiglenesen megoldani a problémát. Jó lehet hozzá az a faragasztó, amit korábban írtak, de 15-20 percig préselni kellene. Az is jó, ha súlyt teszel rá, az éleknél pedig papír ragasztószalaggal szorosan leragasztod.
2022. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom patexal, hátha sikerűl.
2022. márc. 19. 17:21
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátlap?... Kis szöggel be tudod verni.
2022. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!