Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gázcsapként használt 1/2"...

Gázcsapként használt 1/2" golyós vízcsap felújításánál használjak szilikon zsírt a gumi tömítésekre?

Figyelt kérdés
Az üzletben derült ki, hogy a ma használt golyós gázcsapok már nem szétszerelhetők, viszont ami nekem van a konvektor mellett már több mint 20 éve az az. Tehát anno vagy szétszedhetők voltak a gázcsapok is vagy valaki ilyet szerelt be oda jobb hijján. Mindenesetre megvettem a javítókészletet és most azon vacilálok, hogy szárazon tegyem-e be a két fél gumi profilt a golyó köré vagy vékonyan szilikonozzam be?
2022. márc. 25. 14:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bekentem, téma lezárva.
2022. márc. 25. 15:44
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Cserélni kell! A szétszedhető vízhez van. Sem a bekenés, sem a gumitömítés nem jó, pláne, hogy azok vízhez vannak. A gázhoz spec pentánálló tömítés kell. A szerelhető golyós csap hibaforrás.

Teljesen rossz!!!!

2022. márc. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gázcsapra is van természetesen egy újabb szabvány, de ennek ellenére valószínűleg újabb 20 évet ki fog bírni...
2022. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

5 évente cserélni kéne, legalábbis ez az előírás. Hogy ki tartja ezt be, az megint egy másik kérdés.

4000 Ftos csapról van szó, és alapvetően kifejezetten tilos felújítani.

2022. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

A régi Mofém golyóscsapok bevoltak vizsgálva különböző gázokra IS! Akkor hivatalosan engedélyezett volt...


Aztán kitalálták 2010 körül hogy a csavar fejét úgy alakítják ki, hogy roncsolás nélkül ne lehessen megbontani. De még mindig jó volt a gázra.


Utána fejlesztették ki a Mofém Flexum csapokat kifejezetten gázra!


Viszont a Kérdező által vásárolt felújító készletet kismillió kisüzem gyártja. Egyik hitványabb mint a másik. (Három beszállítótól szoktam vásárolni...) De vízhez megfelelő.

Gázhoz én nem használnám...

2022. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Gázhoz nem ajánlom a javítgatást, mert könnyen baj lehet belőle.
2022. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden tömítést érdemes zsírozni, még gyári állapotban is, ha nincsen. Jobban fog tömíteni és brutálisan kitolja az élettartamot!
2022. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Remélem hogy a kérdező és a javítgató tanácsadói k.rva messze laknak tőlem.
2022. márc. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért kell egyáltalán javítani?


Minden nap elzárod többször?

2022. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, különösen a hasznosakat.


Azért cseréltem ki, mert a gázkonvektort éjszakára mindig kikapcsoltuk, reggel a hűvösebb szobába lépve már egy ideje gázszagot éreztem. (a gázcsap a konvektor mögött van, ezért elég nagy hőingadozásnak van kitéve.


Amint bekapcsoltuk a konvektort, a gázszag megszünt (persze szellőztettünk előtte).


Ezt a lakást 2000-ben vettük, 23 éve, azóta ehhez a csaphoz nem nyúlt még senki.


Volt már itthon gázszivárgás ellenőrzéséhez használandó hab spray, azzal befújtam a csapot egyik reggel és rögtön láttam, hogy a tengely mellett szivárgott a gáz, a fedél pereménél nem.


Ezért cseréltem ki az összes tömítést rajta, szilikonzsírral minden kicsit bekenve kívül belül.


Még annyit tettem, hogy vastag alufóliából egy kis hőterelő "falat" tettem a csap és a konvektor közé, így ezentúl a csap nem fog annyira felmelegedni mint előtte.


Nem kizárt, hogy a jövőben a csapot át fogom helyeztetni, hogy ne legyen a kályha mögött.

2022. márc. 26. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!