Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti sütögető alá mit tegyek?...

Kerti sütögető alá mit tegyek? Szeretnék egy sütögetőt csinálni, amit később be is fedem. Nagyjából 9 nm lesz a fedett résszel együtt.

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tegyek alapnak. Gondoltam térkőre, de az költségesebb mert kell kavics, betonalap, térkő. Bontott téglára gondoltam még mert az van bőven. Régi békebeli téglák, biztos fagyállóak mert eddig is kint voltak. Ha abból rakom ki az alapot, akkor is kell alá kavics meg betonalap? Nagy terhelés nem lesz rajta csak a sütögető meg mi. :)

Beton lapok egymás mellett vagy rácsos betonlap? Ezeket láttam még.

Esetleg más ötlet? Köszönöm.



2022. ápr. 16. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tégla alá teszel nagyszemű kavicsot, az elvezeti a talajvizet.

A téglákkal mintákat is kirakhatsz pl.

Ennyi.


[link]

2022. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy 9m2-es terasznak, ha csinálsz egy bevasalt, 15cm vastag lemezalapot, untig elég! Teszed ezt úgy, hogy azokon a pontokon megásod mélyebbre (kb. 30x30-as lyukat ásol 60-70cm mélyen), ahová majd a tető tartószerkezete (gerendák) lesznek állítva. Ez így kb. 100.000 Ft anyagdíj, ha kevered a betont! Ezeket a lyukakat szintén be kell vasalni és a lemezalap vasalatával összekötni, hisz ezeknek azon túl, hogy a szerkezet súlyát tartják, van olyan szerepe is, hogy a lemezalap elcsúszását gátolják.

Ehhez képest erre felemelni egy tetőt (hogy fedett legyen) alsó hangon is 5-600.000 Ft anyagdíj! Ha az tervben van, ha ilyet tervbe tudsz venni, akkor hogy akadhatsz már el pénzügyileg az alapnál?

Téglából egyrészt azért nem lesz jó az alap, mert hacsak nem baromira kötött a talaj, akkor süllyedni fog, lehet, hogy nem az első évben, de idővel süllyedni fog! Továbbá hiába képzel tükör felületet, attól még a fugák miatt, ha leakarsz tenni egy széket, azt bizgetni kell, mire megtalálod azt a pozíciót, hogy a lába ne essen fugára, ehhez tedd hozzá még azt is, hogy idővel süllyed és megsüllyed 1-1 tégla, minden billeg rajta, asztal, székek...

Bontott tégla teljesen jó járdaépítésre, de ilyenre meglátásom szerint nem!

Betont lelapozhatod fagyálló járólappal és örökös vagy tehetsz rá gyöngykavicsos járólapot, vagy fa teraszburkolatot stb.

2022. ápr. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy rakod le a téglát mint az 1-es linkjében van a képen, legalább kétmillióval többet ér majd a házad.

Ha viszont úgy csinálod ahogyan a 2-es javasolta, hárommillióval kevesebbet...

:)

2022. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy téglával burkol, burkolhatja téglával is a betont, az a lényeg, hogy ha jót akar magának, akkor nem úgy csinálja, ahogy az első válaszoló írta, hogy kavicságyra, hanem csinál egy normális beton alapot!!! Azért írtam a járólapot és a teraszburkolatot, hogy az is egy alternatíva lehet, nem a tégla helyett írtam... Egyébként az, hogy neked mi ér többet, mi tetszik, az nem feltétlen találkozik a többség véleményével.


Egyébként a linkelt képen is mi látható? Egy járda!!!

Ha valaki nem tanul más hibájából (ami az enyém), az nem különösebben tud érdekelni, de ha győzködik a másikat a hülyeségre, azért az feltud idegelni, mert engem is győztek már meg számos alkalommal.

2022. ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Zúzott kő,homok, beton alap lesz szerintem. A tégla még kérdéses. A tetőt ditekt nem írtam, mert van egy erdőnyi fám hozzá. :)

Testvéremnek van erdeje a fa tőle lesz.

Tizenévesen az unokaöcsémnek már csináltam kis faházat csúszdával kiülővel a sógorommal háncsolt akácból, festve kezelve a fa, ma is áll. Nem vagyok ács, de nem nagy dolog egy tető összerakása, főleg hogy minden szerszámom megvan hozzá. Nálam nem 500-600.000 Ft lesz a tető az biztos. :) Csak megjegyzem egy 2,8 x2,8 méteres fedett kocsibeálló az OBI-ban ami tökéletes egy sütögető felé az 150.000 Ft. (Nézd meg) Lehet csináltatva egy pavilon annyi, de az OBI-s megoldás se rossz akinek nincs pénze.

De akkor nekem a lényeg hogy rá kell költenem az alapra, majd meglátom nyáron lesz-e rá keretem.

2022. ápr. 18. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!