Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fa tuskó ülőkét szeretnék a...

Fa tuskó ülőkét szeretnék a kerti bográcsozóm mellé. Kavics ágyon lenne 6db tuskó. Kérgét leszedve,kiszárítva pácoljam?Fessem,hogy tartós maradjon?

Figyelt kérdés

Ha igen,mivel?


Bontott téglából malterrel stb építettem egy kis kerti sütögetőt.

Mellette kulé kavics van leszórva.

Ezeken lenne .

Szellős helyen ahol a nap is sokat éri.

Kemény fa tuskókat vágtam 6db egyformát,ki is száradt,de a kérge lejött sajnos.

Hogy tartósíthatnám?



#bográcsozás #Kerti sütögető #Kerti ülőke #Fa tuskó ülőke
2022. jan. 22. 19:02
 1/6 Valentino BROssi ***** válasza:
Impregnáló + lazúr.
2022. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyszerű nagyon köszi :)
2022. jan. 22. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Akác?
2022. jan. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen,akác.

Csak ami nem tetszett a dologban annyi hogy a kérge lejött...

Így a maradékot is leszedtem.

Tavasszal még a napon szárítom és megy rá az inpegráló +lazúr.

(Van itthol bőven mert vadász kerítést is vettem ahoz is kell

2022. jan. 23. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy lejött a kérge.

Az akác rendkívül jól bírja, nekem csak úgy natúr van két akác leásva tíz éve a kertben fák alatt, hogy le lehessen ülni pár percre munka közben. Különösebb probléma nincs velük. (Két éve bontottam el egy 60 éves léckerítést, amiben még az eredeti, kezeletlen akácoszlopokból is sok volt.) Ha meg nem érintkeznek folyamatosan a nedves földdel, akkor még tovább kibírják.

A nyers rönknek egyetlen problémája van: a felszín feketedik, és a tiszta ruhát összekeni. De ha nem sima a kezelt felület, akkor is összekenős, mert a felület egyenetlenségeiben megül a szálló por.

Tehát ha jó ruhában is rá akarsz ülni majd, akkor mondjuk flexszel valami erre alkalmas koronggal csiszold nagyjából simára az ülőfelületet, és utána kend le, így egy ronggyal le lehet törölni.

Ha igazán jól akarod, akkor ne csak napon szárítsd, hanem festés előtt két hétre tedd valami napos helyen lévő előtető alá, hogy a harmat se ivódjon a felületbe.

2022. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2022. jan. 24. 15:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!