Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért áll le a fűkasza?

Miért áll le a fűkasza?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Van egy hibajelenség a fűkaszámnál amit szeretnék megosztani veletek, hátha valaki meg tudja mondani hogy mi a probléma, és mi a megoldás.


Típus: Castelgarden XB 435 HD/ Négy ütemű.


Indítás tökéletes! Hidegen, szívatás után 3 rántás, és tökéletes alapjárat. Melegen 1 rántás és szintén tökéletes alapjárat.

A probléma: 'Hosszas' fűnyírás után (kb fél óra), ha nyomom a gázt elkezd lelassulni, és le is áll ha nem engedem el a gázkart. Ha elengedem a gázkart, és újra adom neki, akkor megint jó kb 5-10 másodpercig. Kipróbáltam úgy, hogy a levegőbe tartom a fejet(terhelés nélkül) és úgy pörgetem, de úgy is leáll. Mi az ami elkophatott benne? Vagy mi az amit cserélnem kellene? Előre is köszönöm!



#Fűkasza leállás #Melegen le áll a fűkasza
2022. máj. 23. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem melegszik túl?
2022. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Melegnek meleg a motor, de inkább üzemmeleg.
2022. máj. 23. 19:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg ilyenkor, hogy meglazítod a tanksapkát. Ha így megjavul, akkor a tankszellőző rossz. A típust nem ismerem, nekem a tanksapkába van beépítve.
2022. máj. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasznosnak jelöltem ezt a tanksapkás ötletet, de azért ha csak félóra után jelentkezik a probléma, akkor inkább mégse ez. Fél tankos indulás esetén is 10-15 percen belül kellene jelentkezni szerintem. Valamint, a gázkar elengedésére akkor nem lenne szabad megjavulni. Itt inkább pont fordítva, olyan jellegű a hiba, hogy arányaiban a benzin sok a levegőhöz képest. Tanszellőző dugulása esetén meg kevés lenne a benzin.

Régi a gép? Ha igen, és van másik gyertyád, megpróbálhatnád, hogy ilyenkor egy gyors gyertyacsere, és megnézed, úgy mit csinál.

2022. máj. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, hétvégén szétszedem és alaposabban át takarítok mindent. Igen, régi a gép, kb. 8 éves (szervízben még soha sem járt) 130-140 ezer forint körül volt az ára akkoriban. Igazság szerint ez pont az a gép, amit érdemes elvinni egy szervízbe ha komolyabban meghibásodik, mert szerintem nagyon kevés ilyen megbízható gép van a piacon(ez csak személyen tapasztalat).
2022. máj. 25. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!