Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi 3 szárnyú fa ablak és...

Régi 3 szárnyú fa ablak és régi fa belső gerébtokos redőny közé rolós szúnyoghálót keresek. Azért lenne jó a rolós szúnyogháló, hogy kihajtható és vissza, maradhasson a redőny. Esetleg más, hogyan oldotta meg?

Figyelt kérdés

#szúnyogháló #gerébtokos ablakhoz
2022. máj. 24. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem ezzel foglalkozom, de én úgy gondolom, hogy rálehet tenni a rolós szúnyoghálót! Mivel azt már láttam, tudom hogy néz ki, nálam is vannak az ablakokon, így nem látom akadályát, hogy fellehessen tenni ilyen esetben is. A szúnyogháló az az ablakkeretre ül rá normál esetben. No most ha nálad az ablakkeretre ül rá a redőny (és nyilván oda), akkor arra kell ráültetni a szúnyoghálót (értsd annak külső síkjára, az elé), nem muszáj a kettő közé kerüljön! Egy rolós szúnyoghálót ugyanúgy képzelj el, mint egy redőnyt. Ugyanúgy van két oldalsó sín, amiben legördül a szúnyogháló, és felül ugyanúgy van egy (kicsi, kb. 3x4cm-es) tok, amibe felgördül, majd alul közrefogja ezt egy profil, amibe betudod akasztani a szúnyogálót. Szóval ez így felkerülhet bárhová, bármilyen ablakra, csak esetedben nem a megszokott módon az ablakkerethez kell hozzácsavarni (mivel ahhoz nem tudod, a redőny sínjébe nem hajthatsz be csavart), hanem a falhoz kell hozzácsavarni! Van annyi hely a sínben, hogy süllyesztve elfér egy csavarfej, csak pont akkorára kell gyártani a szúnyogálót, amekkora az ablaknyílás. Ha az nem zár be derékszöget egymással, akkor van gond, akkor kell egy kicsit barkácsolni, vagy vésni, ami meg rád vár. Hívj egy ablakost, amúgy is méretre kell gyártani, bár első körben biztos az ablakcserére akar majd rábeszélni (joggal)!
2022. máj. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!