Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Érdemes lehet olcsó láncfűrész...

Érdemes lehet olcsó láncfűrészt venni?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy láncfűrészre, hogy a kertben keletkező 10-15 cm átmérőjű ágakat feldaraboljam. Viszonylag keveset lenne használva. Néztem a kínálatot, már 25-30 ezer forinttól lehet kapni benzineset és elektromost is. Érdemes lehet ilyen árkategóriából választani, vagy ezek nagyon gyenge minőségűek? Mire érdemes figyelni vásárláskor? A benzines vagy az elektromos a jobb választás? A javaslatokat, tapasztalatokat előre is köszönöm.

2022. júl. 12. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése az egész. Ha arra gondolsz, hogy egy láncfűrésszel elvégzendő munkát mennyiért tudod egy (vállalkozó) embernek megfizetni, akkor könnyen kiderül, hogy esetleg a tökéletlen gép is olcsóbb, mint megfizetni más élő munkáját.
2022. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 L.. István ***** válasza:
82%
Annyi pénzért ne sokra számíts, hanem baj a kábel akkor elektromost vennék, ugyanannyi pénzért abból jobbat kapsz. Meg kevesebb a hibalehetősége.
2022. júl. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van konektor a közelben akkor villanyos. Ha fán lévő ágakat is akarsz vele vágni az kissé kényelmetlen, igazgatni mindig a vezetéket. Cserébe könnyebb mint a benzines.
2022. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

több villanyfürészem is van, de csak a legolcsóbbat használom. Arra a munkára, amire neked is kell tökéletes, és nem volt húszezer sem.


A láncfűrész hosszú életének titka, hogy nem szabadfél órát egyfolytában hajtani, valamint az olajtankja minőségi olajjal legyen a jelig.

(én Eneos 0W20 autó-motor olajat használok, tökéletes a kenés)

Nem vagyok erős ember, a négy kilós fűrészt még egy kézben elbírom. Az öt kilóshoz nekem már két kéz kell.

Súly szerint is néztem a fűrészt. Azt mondták, abban "nincs anyag" nem lesz hosszú életű..öt éve nyegtetem, tíz perc, aztán leteszem. Egyik fűrésszel sem vágtam vasba(szögbe) ezért a láncok kifogástalanok.


De ha motorost szeretnél, akkor akciósan már láttam 16 ezerért is(újonan) azért nem írom, hogy kínai, mert minden az, és nagyon jók

A benzinmotorosnál az üzemanyag 1:50-es keverési arányára kell ügyelni(van olyan gyártó, ami 1:40-et ír elő)a benzinhez mindenképpen stihl 2T olaj kell.

2022. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a két (sajnos) kivágandó fámhoz ilyen Al-Ko gépet vettem, és meglepően jó.

[link]

Simán átvágtam vele 30-40 centis rönköket is. Lágyindítású a motorja, és a lánc se lazult meg folyton mint amit több elektromosnál tapasztaltam. Olajra érdemes figyelni, mert az elég gyorsan fogyasztja ;)

2022. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy az olcsó láncfűrész is jó csak ne a piacról, vagy vásári szerszámnepperektől mert az tuti hogy át fog b@szni egy selejt szériával és másnap viheted vissza (ha nem szívódik fel addig) mert letört, elgörbült, beolvadt vagy besült. Azt kell nézni nagy legyen, hogy legyen benne kompresszió, tehát amikor az üzletben meghúzod a zsinórt akkor nem csuppcuppcuppcupp hanem csak cupp-cupp és ennyi. Nyilván ha benne van az üzemanyag és a kellő mennyiségű 2T olaj mindkettő nagyon cupp-cupp de amikor komolyabban benne vagy a fában elszáll minden lóerő, hűtheted vissza és ott abban a pillanatban rá fogsz jönni ki győz a nap végén.
2022. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!