Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy vigyek át nehéz asztalos...

Hogy vigyek át nehéz asztalos munkagépeket a kert másik végébe?

Figyelt kérdés
Van egy babakocsi, 2 kerék hátul egy dupla elől középen. Gondoltam eszkábálnék egy alapot a kerekeknek valahogy rátenném és áttolnám. De nem tudom megbírná-e, milyen struktúrába építsem hogy ne szakadjanak be a kerekek alatta, és azt sem hogy mit hova. Tippek? :D
máj. 26. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem birja ki.Vastagabb vas csöveken lassan átgurgatni,ha a talj ezt engedi.
máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Mit jelen az, hogy "nehéz asztalos munkagépek"? Egy 80 kilós asztali körfűrész, vagy egy 200 kilós szalagfűrész? Mi egyszer egy nehéz asztali marót úgy mozgattunk, hogy vastagabb vascsöveken ( mindig az elejére rakva az utolsót) görgettünk végig az udvaron.
máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 L.. István ***** válasza:
Kert? Tehát nincs szilárd burkolat? Akkor a vascsöves megoldás nem játszik, egy több mázsás cucc belenyomja a földbe.
máj. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Akkor tesz a vascső alá deszkát.Méter hosszúak is jók.
máj. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 L.. István ***** válasza:
#4: Az igaz.
máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a kocsmába és elhívod a markos legényeket.
máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Vagy bérelj egy raklapemelő békát
máj. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vascső akkor pár fagerenda ami kerek.
máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A terepről, távolságról, gépről, súlyról, méretekről semmit sem írtál. Elsőre, felraknám 3-4-5 emberrel egy utánfutóra és odatolatnék vele. De ha fél tonna a gép, ez nyilván nem kivitelezhető. Viszont akkor egyenetlen talajon a görgetés sem játszik, még deszkákon sem, ahogy a deszka végéhez érsz bele fogja nyomni a dekát a földbe, főleg ennyi eső után ami mostanában volt. Ha van egy kis lejtő, megindul, lecsúszik a deszkáról, ott is marad. :D
máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát ha babakocsin akarja tolni, akkor csak nem olyan nehéz...

Szerintem is, ha elérhető helyen van, akkor utánfutó kell. Kölcsön, bérbe, stb. Annak rendes kereke van, nem nyomódik a földbe fél méter mélyen, ha nem ásott földről van szó.

Nem is feltétlen kell hozzá autó. Ahány ember fel tudja rakni, annyi el is tudja húzni-tolni.

Utánfutóra még felrakni is könnyebb olyan módon, hogy egy ember felemeli a futó elejét, hogy a hátulja leérjen a földig, aztán ha 2 ember ráemeli a gép egyik szélét, utána le kell nyomni a futó elejét, miközben a hátsó emberek tartják a gép végét, aztán már csak előre kell csúsztatni a tengely fölé. Én már sok "felemelhetetlen" dolgot pakoltam így fel, apámmal kettesben, vagy még nehezebb dolgokat hármasban.

máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!