Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Redőnyös szúnyogháló zsinór...

Redőnyös szúnyogháló zsinór kicsúszott a kezemből, a háló felcsapódott a tokba, kihúztam, visszatettem a sínbe, csak annyi lett, hogy letört az egyik műanyag fogantyú, de amúgy működik, kérdés, okozhatott ez kárt a redőnyben? Rejtett hibára gondolok.

Figyelt kérdés

Rugós szúnyogháló van a redőnyömön. Elég széles, 175x175 az ablak. A zsinórja kicsit rövid, nyújtózkodni kell, hogy elérjem, ha felengedem, meg elég nehéz is megtartani a fogantyút, amikor húzom lefelé, jó erős a rugó.

Sajnos egy vihar utáni ablaktakarítás közben rosszul akasztottam vissza, és nagy robajjal felszaladt a szúnyogháló, majd az egyik műanyag fogantyú akasztó darabka kitört belőle. Felmásztam, és visszahúztam a szunyihálót a kilógó végénél fogva a redőny tokból, nagy nehezen vissza is akasztottam a helyére, tehát most fél fogantyúval, de még műxik. A redőnyt is lehet húzni, igaz, picit nyekereg a végén, mikor engedem le, amit előtte nem csinált, de megy le és fel, a szúnyoghálót azóta még nem engedtem fel...

Kérdésem az volna, hogy a fenti akcióval tehettem-e valami kárt a redőnyben, kell-e szerelőt hívnom, vagy elég az, ha veszek új fogantyú szettet, (pl. hosszabb zsinórral), és viszaakasztom őket? Mert annyit meg tudok csinálni, tudom, hogy kell kiakasztani a hálót, bele tudom fűzni, és vissza is tudom utána akasztani. De redőnyt szerelni nem tudok, meg nem is akarok. Bár annyit egyszer már csináltam, hogy pár elcsúszott lamellát fent a tok alatt visszaigazítottam a helyükre, mert kezdett akadni a felhúzása. De az se volt nekem sétagalopp. Hol kapok ilyen műanyag szettet, mert Obi, Praktiker, egyéb barkács áruházak kilőve, viszont a nyilászáró webáruházban annyira olcsó tétel, hogy 20 db-ot kellene vennem belőle, plusz szállitási költség.

Ha nem kell szerelő, úgyis megveszem, de ha kell, akkor meg minek, az úgyis hozza magával. Ha tud valaki olcsó lelőhelyet, azt megköszönném.

Köszönöm türelmed, hogy végig olvastad, és előre azt is, ha segítesz.

59/n



#redőny #szúnyogháló #Redőnyös szúnyog háló #Műanyag fogantyú #Rugós szúnyogháló
2022. júl. 14. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha simán le tudtad húzni, akkor jó eséllyel semmi baja nem lett (nem ugrott szét a rugó). Hogy legközelebb ez ne forduljon elő, célszerű lenne beszerelni egy fékezőt, ami nem hagyja felszaladni a hálót.

A letört műanyag fület pedig könnyű pótolni, szerintem hívj fel egy árnyékolástechnikával foglalkozó céget, nekik biztos van bőven.

2022. júl. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!