Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Wago 221-el és alu plus...

Wago 221-el és alu plus pasztával toldottam meg minden alu kábelt a lakásban, mennyire nagy baj?

Figyelt kérdés
Azt mondta akkor (3 éve) egy villanyszerelő, hogy teljesen jó alu-réz kötéshez a 221-es, viszont most olvasom hogy a 221-et nem engedi a gyártó aluhoz csak a 222-t. Tényleg ekkora különbség van? Kössek át mindent?

2022. aug. 12. 09:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
85%
#9 Rossz iranybol kozelitesz. A ket termek kozotti kulonbsegrol volt szo, arra reflektaltam. Tovabba a kerdesedre a valasz, hogy amennyiben az erintkezo felulet es a vezetek is rez, nem kell. Azert mert a ket anyagnak egyforma a hotagulasi egyutthatoja, mondhatni egyutt tagul a vezetek a rez erintkezovel az erintkezesi feluleten. Alunal mas a helyzet, ott a kotes villamos terheles hatasara mozog, joval tobbet mint a rez-rwz erintkezes eseten. Mivel nagyobb a mozgas, a nagyobb rugoero egyszeruen jobban tart.
2022. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
16%

"kotes villamos terheles hatasara mozog"

Add vissza a bizonyítványodat...

2022. aug. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
11# hogy miért jó ede az alu, oda miért nem, azt hagyd a mérnőkökre, akik sok éve foglalkoznak ezzel. Az érintkezők anyaga réz bevonatozva sokmindennel. Az alunak is vannak tulajdonságai, a rugós kötés és fellületek mérete, formája, anyagjellemző( oxidáció,reakciók, folyósodás,....)sok kísérlet, méret teszt, öregítések, túlterhelések, zárlati szilárdságok vannak, és sok más amit el sem képzelünk. Ez bizonyult jónak. Ezek sohasem egyszerűek ennyire mint gondolod
2022. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%
#12 Melyiket, a villamosmernokit, villanyszereloit, muszereszt vagy a gyik-eset? 🤭
2022. aug. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
#13 Persze hogy nem egyszeru, nem is szandekoztam belemenni. Munkakorom resze. 🙂
2022. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

"Melyiket, a villamosmernokit, villanyszereloit, muszereszt vagy a gyik-eset?"

Jajmár, kis pöffeteg, szerinted a címek felsorolása számít?

Egyébként nagyon hülye kérdés, mert nyilván azt, amelyiknek a kurzusán ezt hallottad, hogy rezeg az alumínium feje az áramtól. :D Hát odaírtam, nem?Csak neked fontosabb volt az okleveleket sorba állítani. :D Meddig kell borulni ettől? :D

2022. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

Ugy tunik boki a csorod. Hazudnek ha nem szamitottam volna erre a reflexiora.


A kotes mozog. A kulonbozo rezek es az aluminium nem csak hotagulasi egyutthatoja de a hotagulas sebessege is elter. Mikor a rez-alu kotesre feszultseget kapcsolsz, a rez mar reg felvette az adott aram okozta homersekleten a vegleges mereteit, mikor az alu meg tagul, raadasul mas dimenziokkal. Nyilvan nem mm nagysagrendben...

2022. aug. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ugy tunik boki a csorod. Hazudnek ha nem szamitottam volna erre a reflexiora."

Mint olvasható volt, annak, aki érti, mit olvas, nem azzal van bajom, hogy van bármilyen végzettséged, hanem azzal, hogy azt hiszed, ha előretolod, akkor hasraesik mindenki. Én nem toltam előre, hogy nekem egyel több van. Csak azt toltam k idáig, hogy lenézem azt, aki azt hiszi, hogy ez érv. :D

2022. aug. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%
Abszolut nem tudod elhelyezni azt, amit olvasol. Irhatnek egy, vagy inkabb ketto kozhelyt, de nem erdemes. 🙂
2022. aug. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Közhelyet valóban felesleges. :D Más meg, látom, nem nem jut eszedbe. Hanem, félrevitt ez a nagyképűsködésed, kérdésem az lenne, hol lehet olvasni arról, hogy mekkora hatása van annak, hogy eltér az érintkezőelrendezés meg az alumínium vezető hőtágulásának időállandója?
2022. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!