Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Wago 221-el és alu plus...

Wago 221-el és alu plus pasztával toldottam meg minden alu kábelt a lakásban, mennyire nagy baj?

Figyelt kérdés
Azt mondta akkor (3 éve) egy villanyszerelő, hogy teljesen jó alu-réz kötéshez a 221-es, viszont most olvasom hogy a 221-et nem engedi a gyártó aluhoz csak a 222-t. Tényleg ekkora különbség van? Kössek át mindent?

2022. aug. 12. 09:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%
Nekem nincs magas szintű villamos végzettségem (bár műszaki mérnök vagyok én is).... De szerintem sem lehet különösen nagy jelentősége ezeknek a hőtágulási meg rezgési tényezőknek, mivel nem is érintkezik egymással a két vezeték...(nem érintkezik közvetlenül egymással)....(??)
2022. nov. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem a 2 vezeték egymáshoz képesti (honnan jött? "mivel nem is érintkezik egymással a két vezeték") viszonyáról, hanem a blankolt vezeték vég és a kötőelem érintkező felületének különbözőségéről volt szó.

Rezgésről sem volt szó, az honnan jött?

2022. nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A villamos érintkezés jóságát a felületeket összeszorító erő és a felületek alakja (például kör-sík, satöbbi) határozza meg. Ha a rugóerő ki tudja fejteni hatását, akkor nyugodtan tágulhat meg zsugorodhat egyik vagy másik.

Ez középfokú elektrotechnika.

2022. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#23 Pontosan erről beszéltem. 222-es kötőelemben jóval erősebb a rugó, ami minden szempontból jobb kötést biztosít. Ezért alkalmas(abb) az alu kötésére.

Ez lett kiforgatva úgy, hogy a rézhez nem kell erős rugó? De kell, csak az aluhoz erősebb kell.

2022. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"222-es kötőelemben jóval erősebb a rugó, ami minden szempontból jobb kötést biztosít. Ezért alkalmas(abb) az alu kötésére."

Ez teljesen logikus megállapítás.

2022. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!