Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A konyhaszekrény egyik ajtaja...

A konyhaszekrény egyik ajtaja meglazult, elkezdett jobbra lefelé süllyedni. Meg akartam szorítani a csavart, de az egész kijött, láttam, hogy a tipli is el van törve. Hogy lehet újra működőképessé tenni?

Figyelt kérdés
Honnan tudom milyen tiplit kellene vennem hozzá?

2022. aug. 15. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szekrény ajtaja tiplivel van rögzítve???
2022. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így ezt kicsit nehéz elképzelni. Tudnál esetleg képet feltenni?
2022. aug. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tömj valamit a tiplibe és próbáld meg úgy. Például fogpiszkáló darabkát.

Sima forgácslapnál/bútorlapnál én így javítottam meg legutóbb.

2022. aug. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2022. aug. 16. 13:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos hiába is próbálkoznék vele, a csavart sem lehet kiszedni az eltört tipli miatt:(
2022. aug. 16. 13:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogóval próbáld meg lefogni a "tipliket", talán ki tudod szedni a csavart! Ha nem tudod megoldani, vegyél egy talpat a pánthoz(ugyanezt a márkát) és csak átpattintod az új talpat. Vagy vegyél komplett kivetőpántot(35-ös ráütődőt) és cseréld ki az ajtóban lévő résszel együtt! Ha tudsz olyat venni, aminek hosszabb a szekrényben lévő része, akkor máshova fognak esni a csavarok, csak be kell csavarozni 4x16-os, vagy 20-as csavarral, attól függ milyen vastag a szekrényoldal. Ha a kiszakadt részhez esnek a csavarok, akkor előtte 8-as, vagy 10-es fúróval kell egy-egy lyukat fúrni a kiszakadás közepébe, minél mélyebben és fatiplit beleragasztani, síkba levágni. A ragasztó száradása után mehetnek bele a csavarok. Olyan műanyag tipli nem kell.
2022. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6os Köszönöm, nagyon kedves vagy. Sajnos egyáltalán nem értek ilyesmihez, esélytelen, hogy ezzel megpróbálkozzak. Majd hívok segítséget
2022. aug. 17. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!