Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez a szigetüzemü rendszer...

Ez a szigetüzemü rendszer valóban engedélyköteles?

Figyelt kérdés

2 éve üzemeltetek egy kis teljesítményű napelemes rendszert, de közben a közmű is be van kötve.

Egész pontosan 2.2kwh napelem van, és 40kwh ólomsavas akkupakk 48 volton.

A szigetüzemről csak a világítás és 2 konnektor üzemel, nem a ház rendszerére van kötve. Tehát egyes fogyasztók a hálózatról üzemelnek, a többi pedig a napelemről, egymástól függetlenül, a napelemek pedig a kertbe vannak telepítve, nem a tetőre.

Az egészet én építettem és nincs bejelentve sehova, de egy ismerősöm szerint ez illegális.



2022. aug. 20. 08:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
31%

"Sot, a DC kor is kulon tanusitvanyt igenyel."


Könyörgöm, írd azt hogy te ebből élsz, akkor megértem miért erősködsz, de ha nem akkor csak egy mezei hülye vagy.

2022. aug. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nem kell könyörögni, majd a biztosítónak ha hülyeséget csináltál és nincs jegyzőkönyv. :D Nem erősködés, csak érdemes a felelősséget átterhelni. Gondolj már bele, ha egy laikus nekiáll hálózati feszültséget szerelni, mennyi baromság szokott megszületni. Nem arra kell biztatni, hogy oké, jó van az úgy, hanem a saját és közvetlen környezete biztonságának érdekében legalább egy szerelői ellenőrzés idejére hívjon szakembert.

Egyéb iránt mindenkinek a magán ügye, mit csinál a saját portáján. Én megcsinálom magamnak szabvány szerint, meg le is mérem. Egy laikusnál nem tenném a nyakam rá, hogy helyes amit csinált.


Fel kéne fogni, hogy az áram nem játék. Ettől függetlenül szíved joga a villamosipari szakma hogyan ne állj hozzá példatárát erősíteni.

2022. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%

"Tehát ha összekötök egy napelemet-akkumulátort-kerti lámpát, akkor jegyzőkönyvezni kell? Azé' túlzásokba ne essünk már!"

Hát, nézzük például a

40/2017. (XII. 4.) NGM rendelet

az összekötő és felhasználói berendezésekről, valamint a potenciálisan robbanásveszélyes közegben működő villamos berendezésekről és védelmi rendszerekről

...jogszabályt, melyben "alulról" ezek a határok vannak:

1. §

(3) Nem tartoznak e rendelet hatálya alá

e) a 0,1 A-nél kisebb zárlati áramerősségű villamos berendezések,

i) a legfeljebb 10 J energiát tároló kondenzátorokból táplált villamos berendezések


Az ennél "nagyobb" berendezéseknél igen, kell a szabványokhoz és előírásokhoz alkalmazkodni.

2022. aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!