Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel késleltethető szódabikar...

Mivel késleltethető szódabikarbóna és citromsav reakciója vízben?

Figyelt kérdés

Kísérletezgetek ezzel a szénsavasítási módszerrel, de nem tudom elég gyorsan lezárni a flakont. 3+3g elvileg, ami fél-fél teáskanál, kb 1-1 mokkáskanál. Utóbbit alkalmaztam, nem ellenőriztem a tömeget. Beledobom, gyorsan tekerem a kupakot, de már rég kiment a nagyja addig.


Találtam kemény zselatin kapszulát, 500mg volt a legnagyobb, amivel találkoztam. Igen, lehet többet ebből, de jobb lenne egymozdulatos módszer, amit könnyű pl két rekesznyi ciderre alkalmazni... :) Feltéve, hogy sikerül észlelhetetlen mellékízesedéssel megoldani.


Használt valaki ilyesmit? Van valami működőképes megoldás?



#szénsav #cider #sörfőzés #karbonizáció #seltzer
2022. aug. 29. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hutsd le 0 fokra a fizet, kasas allagura. Szord bele, majd elkeveredik ahogy felenged.
2022. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi az amit szeretnél elérni?

Valamiben szeretnéd, ha magasabb lenne a szénsav tartalom. A régi szódás szifonos megoldást javaslom. A kulcsszavakat nézve valamilyen italnak emelnéd a szénsav tartalmát. Az a helyzet, hogy ha nem sztöchiometrikus mennyiségben alkalmazod a szilárd anyagaidat, akkor az alapanyag (cider, sör) ízvilágát is elviszi a feleslegben maradó bikarbonát, vagy citromsav.

Ha mindenképpen ragaszkodsz ahhoz a módszerhez, hogy az üvegben lévő ciderbe szórod a szódabikarbónát és a citromsavat, akkor azt a következő módon tedd:

Az üres üvegbe tedd a szódabikarbónát. Óvatosan, a palackot megdöntve, lassan rétegezd fölé a cidert. Ekkor a bikarbóna legnagyobb része az üveg alján marad szilárd állapotban. Majd a palackot függőlegesbe állítva öntsd a tetejére a néhány milliliter ciderben feloldott citromsavat. És gyorsan zárd le a kupakkal. Utána forgatással homogenizáld...

2022. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az nehezíti a dolgot, hogy húsz literekről beszélünk, nem jó negyven fölötti sörösüveggel bűvészkedni, valami előre összerakható megoldás kellene, ezért vagyok a kapszulára is ráizgulva ennyire. A jeges megoldás elvileg jó, de ilyen mennyiségben egy rémálom :)
2022. szept. 2. 11:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Bakker, lőtt az agyam. Belőtt oldatokat lehetne csinálni, egyiket külön lehetne jégkockázni. Egy vagyon a rahedli jégkockacsináló, de onnantól jók vagyunk. Játszogatok kicsit töménységekkel, hogy lássuk, melyik fagy töményebben, aztán lehet visszanézek a google használók kedvéért. :)
2022. szept. 2. 11:11
 5/6 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, mi lett? Működött? Hogy sikerült?
márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Annyi történt, hogy hónapról-hónapra élünk, nulla alatti pénz "jut" hobbira is, ahogy mindenre, ami több a nyomornál. Köszönjük kleptokrácia!
márc. 29. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!