Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A klímához fúrt faláttörést...

A klímához fúrt faláttörést mivel szokták szigetelni?

Figyelt kérdés

Vettem egy panel lakást, ahol az előző tulaj szereltetett fel klímát.

A kültéri az erkélyen van, de a faláttörést egy gipszkarton szegély takarja végig az erkély ajtó körül.

A probléma az, hogy keletkezett egy eléggé nagy hőhít, és ha leveszem a kábel csatornát akkor szabályosan érezni és hallani ahogy fügyül be a szél, ezt szeretném a fűtés szezon előtt megoldani.

Bentről a gipszkartonon olyan kicsi a nyílás, hogy nem látok semmit, kívül olyan nagyon nehéz hozzáférni, de látszólag purhabbal nyomták ki, szerintem még a kültéri végleges szerelése előtt.

Milyen megoldási ötletetek van erre?



2022. szept. 11. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Mi telenyomtuk fali szigetelő anyaggal. Valami szivacsos dolog, nem tudom pontosan mi az, nem értek hozzá, de a téglafalon is ilyen van belül a lambéria és a tégla között. Hatékony.
2022. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Most próbálom felmérni, hogy mennyire lehet macerás a gipszkartont megbontani és akkor talán jobban fogom látni, hogy mi maradt ki.

Nem lepődnék meg, ha nálam csak egy réteg purhab lenne, amiben még a csövek is picit kimozogták magukat.

2022. szept. 11. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Meg kell bontani. Ismét purhab, gondosabban körbenyomva. Miután "bedagadt", Visszaburkolás. Jobb lehetőség nincs.

A purhabot burkolni kell kívül is, mert időjárás (uv) érzékeny.

2022. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pur habbal, bár nálam olyan lyukat fúrtak, hogy a csövek teljesen kitöltik és azokon van valami szigetelőszivacs
2022. szept. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Purhabot erre találták ki.

Ha pisztollyal fújod, kis helyre is befér.

2022. szept. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megvan a hiba, igaz nem kevés rombolással járt felfedezni, és nem tudom még mit fogok vele csinálni.

A lényeg, hogy az erkénynek az oldalfala az valójában 2 külön fal, köztük egy jó 10 cm légréssel. Ott jut be valahol a huzat, csak ezt gyárilag egy vékony réteg üveggyapot és egy lap gipszkartonnal oldották meg.

2022. szept. 12. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!