Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Einhell szalagfűrész tapasztalat?

Einhell szalagfűrész tapasztalat?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak egy kis asztali szalagfűrészt (einhell Tc-sb200/1). Leginkább egy kicsi gépet szeretnék és javarészt 5cm*5cm-es puhafát szeretnék vele vágni. Jó választás lehet egy ilyen gép? Nem túl gagyi?
2022. szept. 12. 18:48
 1/2 Noren1989 ***** válasza:
Kicsi gép törni lap.
2022. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Általánosságban tudok válaszolni. Ha van rá lehetőséged, hogy egy 5 x 5 cm-es puhafán kipróbáld, akkor tedd meg és a működés alapján dönthetsz.

Én sok éve vettem Praktikerben egy nem tudom milyen gyártmányú hasonlót (Kinzo vagy valami ilyen fajtát, egyébként nyilván egy kaptafára készülnek, zömében Kínában). Képtelen voltam vele 1 cm vastag fenyő lécet akár hosszában, akár keresztben elvágni, akárhogyan állítottam be a lapvezetőt, mert mindig félrement a vágás, elfordult a fűrész szalag. Elvittem a szervízbe, hátha én vagyok béna, hogy nem tudom beállítani. Ők sem tudták. Kaptam egy papirt, hogy javíthatatlan. Praktiker visszavette. Azóta is megnézem az ilyen gépeket, de nem merek venni.

Viszont jó szívvel ajánlhatom az univerzális kéziszerszámként hirdetett rezgő szerszámot. Az 5 x 5 cm keresztmetszet túl nagy ugyan neki, de vékonyabb faanyagra és finomabb munkára kiváló. Tesco-s kínai áru volt 7 ezer valahányszázért, de életem egyik nagy élménye a használhatósága.

2022. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!