Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szalagfűrész fordulatszámítás...

Szalagfűrész fordulatszámítás kell!Adott egy 500mm-es szalagkerék amin a lap fut.Ezen a tengelyen van egy 240mm-es (hajtott)ékszíjtárcsa.A motor tengelyre mekkora ékszíjtárcsa kell,ha a motorfordulat 1435ford/perc?Átmérő(tól-ig)?Köszönöm.

Figyelt kérdés

#Szalagfűrész számítás
2020. okt. 15. 22:14
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
Attól függ mekkora szalagsebességet szeretnél elérni. Mi az elképzelés?
2020. okt. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ÁÁÁA de bonyolult egy arány számítás.
2020. okt. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig egy 115mm-es tárcsa volt a 2,2kw-os 380-as motoron,de lassúnak tűnt főleg vastagabb akác tűzifába nagyon belassult.Ezért kérdezem mekkora szíjtárcsát kellene rárakni,hogy jobb legyen.Azt tudom nagyobbat,de mekkorát?Hogy számoljátok ki?Mekkora fordulat és szíjtárcsa kell,hogy jobb legyen.Akinek van tapasztalata és tudja,annak nem bonyolult kiszámolni.Várom válaszaitok.
2020. okt. 16. 20:41
 4/7 bamboochatheone ***** válasza:
Ne a sebességet növeld ha lassul. Inkább nagyobb motor kell rá. Ehhez pedig teljesen más áttétel lesz a megfelelő.
2020. okt. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi rendben,csak kíváncsi lettem volna,mekkora a megfelelő tárcsaméret a motorra,mert azt tudom cserélni.A motor egyenlőre marad.Szép napot.
2020. okt. 18. 17:26
 6/7 bamboochatheone ***** válasza:
Lehet tárcsát cserélni, de ehhez kell hogy mekkora szalagsebességet akarsz elérni! Ha ezt megmondod pillanatok alatt ki lehet számolni.
2020. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A szalagsebességgel nem vagyok tisztában.Mivel nincs tapasztalatom ezen a téren nem tudom,hogy az 500-as szalagkerekeknek mekkora lenne jó sebesség amivel kényelmesen vág,vagyis nem túl lassú és nem túl gyors a 25mm-es szalagnak.Esetleg ebben tudsz tudtok segíteni?Szép napot.
2020. okt. 20. 05:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!