Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ugyan annyi idő egy olcsó...

Ugyan annyi idő egy olcsó vagy egy drága sarokcsiszolóval is elvágni valamit? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom fúrónál és sarokcsiszolónál is nem a gép a lényeg hanem a fúrószár és a vágótárcsa minősége hogy mennyire bírja.

#vágás #nyomaték #sarokcsiszoló #nem én írtam ki az előzőeket
2022. szept. 28. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%

Sarokcsiszoló nem vág, hanem csiszol.

Ez megvan?

2022. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1# Nincs meg, mert sarokcsiszoló az általános elnevezése annak amit te helytelenül flex-nek hívnál.
2022. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom ha még nem tudtad, lehet vágni is vele.
2022. szept. 28. 21:17
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

A fúrószár és stb lényeges. Ez igaz.

De az nem mindegy, hogy az adott gépet meddig használod, mennyire üzembiztos.

Az olcsó gépek hamarabb melegszenek kevésbé bírják a folyamatos használatot. Nem bírják a folyamatos üzemi körülményeket.

Otthoni, egyszer - egyszer használom gépek esetén kevésbé számít a gép minősége. Lehet a fúrószár tovább bírja majd mint az olcsó fúrógép

2022. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, de ha csak 1 dolgot akarok elvágni akkor ugyan annyi idő egy tescos géppel mint egy felső kategóriással?
2022. szept. 28. 22:26
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha minden müködik benne akkor igen. Ha eltört benne pl a fogaskerék vagy nincs benne lágy inditás és nem tudod elinditani, akkor lényegesen tovább tart. Ha ritkánhasználod nincs értelme márkásat venni.
2022. szept. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem igaz, van sebessegbeli kulonbseg. Marmint vagasi sebessegben, ugyan akkora nevleges motorteljesitmeny mellett is. A hajtomu, attetel, szerszambefogas, csapagyazas, a tokmany pontatlansaga, a belso vezetekezesen es a halozati kabelen, villamos koteseken eso feszultseg, a motor hutese mind befolyasoljak a vagasi-furasi teljesitmenyt. Kefementes gepeknel meg tobb parameter van. A szoftvertol kezdve a motor konstrukcion at a feszultsegesesig minden befolyasol.
2022. szept. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyjából egyforma ideig tart mindkettővel. Kicsit függ a fordulatszámtól és a teljesítménytől, de nem számottevően.
2022. szept. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem ugyanannyi idő, mert az olcsó gépek általában nyomatékban gyengébbek, ebből adódóan ha jobban tolod neki, nem bírja és lassul a gép, vagy akár le is áll.


Parkside akkus sarokcsiszolóval ki kellett vágnom 0,8mm vörösréz lemezből egy 215x215mm-es négyzetet. Parkside állandóan lefulladt, kb 5 percig tartott egy oldal. Makita vezetékessel kb 1,5 perc volt egy oldal, azonos koronggal, lefulladás nélkül.

2022. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na igen ezt nem értettem, hogy ha jobban rányomom az erősebb gép bírja viszont jobban kopik a tárcsa.


Fúrónál is nem számít ha nincs elég nyomaték és csak lassan forog mert úgy is lassan fúrok hogy ne forrósodjon a fúrószár.

2022. szept. 30. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!