Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1,5 KW teljesítményű villanymo...

1,5 KW teljesítményű villanymotort át lehet alakítani úgy hogy egy fázisról üzemeltethető legyen? Ha igen mekkora kondenzátor kell hozzá? Mennyire bonyolult egy ilyennek az átkötése?

Figyelt kérdés
2022. okt. 3. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak a bekötési lehetőségek:

[link]

A kondenzátor kapacitásáról örök vita van. Itt azt írják, hogy 220 V / 50Hz-es (ennek írásakor még a hálózati feszültség 220 V volt) motorhoz lóerőnként kb. 35 µF kell, ami azt jelenti, hogy kW-onként kb. 50 µF. Eszerint az 1,5 kW-os motorhoz nagyjából 70 µF szükséges.

2022. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem annyira vita, de attől függ üzemi, vagy csak indító kondi lesz.

A nyomatéka és teljesítménye viszont nagyon erősen lecsökken.

2022. okt. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy csak 20% veszít a teljesítményből egy fázisról való üzemeltetés esetén, nem tudom ez mennyire lehet valós
2022. okt. 4. 09:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Semennyire, harmada marad.
2022. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mire használnád? Nagy teljesítményt ne várj tőle.
2022. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ötös, oszlopos fúrógéphez kellene, hogy legalább egy 20-25-ös furatot lehessen vele készíteni acélban, és ne égesse el a fúró élét idő előtt.
2022. okt. 4. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:
A fúró éltartasa tőled függ. Sebesség, hűtés, élszög, anyag, előtolás.
2022. okt. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gyors fordulattal a nagy fúrónak hamar leáldoz az éle, minél nagyobb annál lassabb mozgás kell, 20-25mm nekem bőven megfelel
2022. okt. 4. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!