Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rotációs kapámhoz gyártanék 2...

Rotációs kapámhoz gyártanék 2 vas kereket. 2db 35cm átmérőjjű autó vas felni lenne az alany amire körmöket heggesztenék. A tengelyt hogy tudnám pontosan 90 fokban bele heggeszteni? Hogy ne üssön a kerék szántáskor, meg mikor az akácosomban megyek?

Figyelt kérdés
2 teljesen sima autó felni kapna, 2 acél cső tengelyt ami pontosan rá illik a robi traktor hajtására

2022. okt. 17. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Fektesd le vízszintezd ki állisd bele a tengelyt és egy derékszöggel állisd be hefteld bele ellenőrizd és hegeszd bele és kész is .
2022. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy miket javasolnak de szabad kézzel az életben nem fogod sem a mértani közepébe, sem pontosan derékszögben belehegeszteni az autófelnibe.

Mindenképpen ütni fog mert már a hegesztés is félrehúzza.


Csak egy esztergályos tudna segíteni a gondodon.

2022. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Házi barkács ottholi műhely körülmények közt kellene ki mérnem hogy 90%legyen .

Napokban vásárolok egy derékszöget mágneseset ennyi lenne az egész be ruházás + az el fogyasztott áram és pálcák ára .

Próbálnám nagyon oda figyelve .

4ponton le heftelem akkor is el tudja húzni a heggesztés?


Meg fordult a fejemben hogy,a tengely részt heftelve bele húzom egy vékonyabb vas csőbe .

Az lenne a cél meg pörgetve üt e .

Tehát tudnám is ellenőrizni.

Első próbára egy mágneses derékszög elegendő lenne ?


Köszönöm szépen segítségetek


Amúgy annó több alkalommal kérdeztem esztergályosokat akkora árakat mondtak minimális munkákra hogy inkább próbáltam jó magam ezt azt össze hozni.

+volt akinek a tábla a házán hogy "esztergályos xy" és maszekot egyátalán nem is vállalt.

2022. okt. 17. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2000ft egy gyári körmös kerék. Megéri a barkácsolás mega beruházás? (Derékszög, elektróda, festék, lemezek,...)


[link]

2022. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem láttam ezt a hirdetést 20e ft alatt nem találtam sehol a környeken
2022. okt. 18. 04:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne a vascsövet hegeszd a felnihez, hanem csak egy talpat a vascsőre, ezt ki lehet centírozni alátétekkel ahogy felcsavarozod. Én amúgy honda körmöskerekeket vennék és arra csinálnék tengelyt.
2022. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!