Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fát szeretnék lakkozni. Eddig...

Fát szeretnék lakkozni. Eddig ami a legjobban bejött az a PRISMA COLOR SZÍNTELEN FÉNYES lakkja, de hiába telik el pár nap a lakkozástól számítva, ha az ujjammal megérintem, akkor újlenyomatos lesz. Mintha nem tudna teljesen kikeményedni. Javaslatok?

Figyelt kérdés
lakkozás, festés

2022. okt. 26. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Régen a csónaklakk volt ilyen lassan kikeményedő ujjlenyomatos. Nem ismerem a ma forgalomban levőket, de régebben a Tivelin bútoripari lakk jó volt, de az egykomponensű (vagy két komponensű) parkettlakk is.
2022. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használati eszközt lakkoznál, vagy dísztárgyat? Ha dísztárgyat, akkor az a javaslat, hogy két hétig ne fogdosd. De egy csillogó üvegpohár is ujjlenyomatos lesz, ha megfogod nem frissen mosott kézzel...
2022. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Milyen fa? A csersav tartalmú fákon előfordul ilyen.
2022. okt. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a száradasi idő, hány fokon?
2022. okt. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dísztárgyat szeretnék lakkozni. :)
2022. okt. 27. 10:48
 6/7 A kérdező kommentje:
A száradási idő? Hát én úgy 24h után nézetm meg, és mintha az ujjam felmelegítené a lakkot és újlenyomatot hagy. De akkor lehet, hogy napokban kellene mérjem. Sajnos a flakonon nincs információ, hogy hány nap után lehet megfogni a tárgyat biztonságosan. A garázsomban most olyan 15-17+C lehet... Gondolom ez sem túl kedvező.
2022. okt. 27. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit csinálnak manapság a lakkokkal, de amit a multkor is vettem valami borzasztó volt. Azonnal beszívta a fa az egészet, és egy ronda matt felület maradt vissza. Azelőtt vagy 15 évvel lakkoztam utoljára mert képkerethez kellett, de az a régi lakk sokkal sűrűbb volt mint ez az új és annakidején elég volt kétszer bekenni, és gyönyörű szép fényes, csillogó sima felületet kaptam. Igaz annak a lakknak volt szaga is rendesen, mert nem vízzel higítós mint a mostaniak. És azok a régi képkeretek amiket akkoriban csináltam, máig tökéletesek és ugyanolyan szép fényes, csillogó, sima s felület.

Szóval sajnos nem tudom én sem milyen lakkot lehetne venni ami olyan mint a régi. Meg az a baj azt sem tudom milyen lakk lehetett az a régi lakk, azt hiszem egy asztalos ismerősömtől kaptam még, de elfogyott már.

2022. okt. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!