Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Bútorlap kivetőpánt-fordítva...

Bútorlap kivetőpánt-fordítva lehet szerelni?

Figyelt kérdés
Tehát:az oldalfalba bemarni/sűllyeszteni,az ajtóra meg a felcsavarható részt tenni?
2022. nov. 26. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem fogod tudni beállítani.
2022. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, de megbonyolítja a helyzetet.

Miért akarnád így?

2022. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kivettem a beépített mosogatógépet,aminek az előlapja 10 mm-s lap volt.

Mivel ezt a színt már nem lehet kapni,a lapot használnám ajtónak. Abba besűllyeszteni a kivetőpántot nem igazán lehet.

...vagy van más lehetőség is???

2022. nov. 26. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pánt talpat csavarozod az ajtóra, akkor ahhoz is csak nagyon kicsi csavart tudnál használni, ami szintén nem jó megoldás. Én a 10mm -es lapra ragasztanék egy másikat, hogy 18mm legyen és akkor minden mehet a szokásos módon.
2022. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Be lehet szerelni fordítva is, bizonyos hátrányokkal, pl. korlátozott beállításokkal. Igazából azt kell végiggondolni hogy az ajtó és az oldallap helye szerepet cserél, ennek ismeretében kinyitás során hova kerül majd az ajtó, elfér-e. Kétfajta kivetőpánt létezik: közézáró és rázáródó. Közézáró pánt esetén pl. fordított beszereléskor az ajtó rázáródóvá válik, kinyításkor az ajtó at oldallap síkjából kifelé lóg majd.

Számos más jobb megoldás is van egyébként. Néhány példa: békapánt van zongorapánt használata.

Kivetőpántnál maradva a #4-es válaszoló javaslata nekem tetszik. Azt teszem hozzá, hogy közézáró kivetőpánt esetén elegendő az ajtót megvastagítani csak a kivetőpánt helyén. Azaz akár egy 10mm x 50mm keresztmetszetű lécet felraksz az ajtó magassága mentén, ebbe már fúrhatsz a forstnerfúróval. Megj. ez abban a spec. esetben nem jó csak ha a pánt közézáródó ugyan, de az ajtó záródáskor a szekrény tetőlapján és alsó lapján lenne felütköztetve.

2022. nov. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm,átgondolom.

Ráütődő kellene.

Békapántról most hallok először,azt kiguglizom!

Bízom benne,hogy az is behúzza az ajtót.

2022. nov. 27. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Békapánt nem húzza be, de egy mágneszárat feltenni pluszban nem ördögtől való.
2022. nov. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár ahogy nézem, vannak rugós békapántok is (régebben nem volt elterjedt).
2022. nov. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!