Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol van az a határ (energia...

Hol van az a határ (energia ráfordítás mind időben mind anyagilag, pl. saját szerszámaid használata, amit amúgy meg kéne vennie), amit a rokonaitoknak feláldoztok ellenszolgáltatás nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát pl. rokon megkér hogy heggeszd meg neki ezt vagy azt és még ingyen elvállalod neki vagy inkább elutasítod? Ugye rámegy az időd, fogynak a heggesztő pálcáid amiket te vettél, stb, stb. 30 percet szívesen elvállalsz például segíteni még akkor is ha mondjuk elkönyvelhetsz magadnak 2000 Ft "veszteséget", míg 1 óra munkát vagy ami már pl. 3000 Ft vagy több anyagi veszteséggel járna neked már nem szívesen vállalsz el ?
2022. dec. 6. 04:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem túl távoli rokonokról legyen szó, pl. unokatestvér, sogór, stb.
2022. dec. 6. 04:48
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Semmennyi időt nem szánok ilyesmire ha egy mód van rá.
2022. dec. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A legelső szabály éppen az, hogy nincs ilyen rokonoknak ingyen meló csak azért mert rokon.


Szívesen segítek, ha úgy van akkor meg tudom csinálni olcsóbban azt ami a szakmámba vág (olcsóbban kapom az anyagot például), de ilyen ingyen meló nem létezik. Mert ilyen ingyen melót 1x kell csak csinálnod, utána elvárás lesz, és az utolsó szemét leszel ha a továbbiakban már nem segíted ki.

2022. dec. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd! Az OK 46.16 pálca kilója 3000.- és van 5 kg-os kiszerelés.


Bemész unokatesóval szerszámboltba, megfogod az

- 5 kg-os kiszerelést az elektródából

- 2 vágókorongot

- 1 tisztítót

illetve ami szükséges.


És kell ez még Teneked később is! Enni nem kér, olcsóbb nem lesz! Ez mind fogyóeszköz.

Felkiáltással a kasszánál kezébe nyomod a kosarat...


Jövőre a további munkánál alacsonyra állítod az Ampert. Gép elé bekötsz 50 méteres kábeldobot stb. És sajnálkozol, hogy sajnos ez a pálca már nem jó.

2022. dec. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én és egy barátom egy barátunknál csináltuk meg a villanyszerelést, komplett gépparkot vittem, saját költségen utaztam ki hozzá ~ötször (30km), pár fúrót és korongot elkoptattam, egy munkavédelmi nadrágot kiszakítottam, fél csomag kötegelő. Minden anyagot ő vett, a kötőelemektől kezdve a vezetéken át a szerelvényekig, felírtam neki mi kell, hozta. A gipszeléshez ő biztosított eszközöket és anyagot.

Cserébe minden nap kaptam ebédet, mikor este 8-9-ig elhúztuk vacsorát is, illetve jót dumáltunk közben. Nekem ez mindennel együtt ~40 eft-ba került, ő meg spórolt közel 1 milliót a munkadíjon. Nekem ez még belefért.

Rokon az más, rokonnak nem vállalnék ilyen jellegű munkát. Közvetlen családon belül az autókat megcsinálom ha nincs gépmunka igénye a munkának, de rokonnak semmit.

2022. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, barátodnak megcsinálod, testvérednek nem?
2022. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó bekezdésben megtalálod a választ.
2022. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként testvérem is villanyszerelő, így villanyszerelést neki biztosan nem kell csinálni, maximum segíteni benne. A gépparkom egy része most is nála van. :)
2022. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!