Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Faragott faszobrocskák, kis...

Faragott faszobrocskák, kis használati tárgyak felületkezelésére mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Eléggé kezdő vagyok és minél többet olvasok utána, annál jobban el vagyok veszve az olajok, pácok, viaszok között. Kis tárgyakat szeretnék faragni, illetve már vannak elkészült darabok, csak valahogy szeretném tartósabbá tenni őket. Nem szeretném, hogy a sok kézbevételtől nagyon elszineződjenek és nagyon yorsan kopjanak. A legtöbb helyen csak bútorok, padlók vagy kültéri tárgyak kezeléséről találtam infot. De például könyvjelzőt vagy stresszlabdát (én jobban szeretem a fa stresszlabdákat) mivel kellene kezelnem? Eddig még csak hársfával dolgoztam, de ki szeretnék próbálni mást is.

A válaszokért előre is hálás köszönet.



2023. febr. 4. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi munkát belefeccölsz, akkor nemesebb -és/vagy keményfákat- használjál, mert a hárs még tüzelőnek is gyenge.
2023. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ki akarok próbálni más fát is, csak mindenhol azt láttam, hogy hárssal érdemes kezdeni, tanulni.
2023. febr. 4. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:
2023. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Viaszos bútor-, vagy padlóápolók kevésbé színezik el a fát.

Olajokkal is kisérletezhetsz, ezek jobban színeznek, viszont jobban kihozzák a fa erezetét.

2023. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kis tárgyakat készítesz, próbáld ki a dekupázs (decoupage) technikához árult lakkokat, pl:


[link]


Én lakkoztam már ilyennel kis fa tárgyat, nyilván nem használati tárgy, dísztárgy, de nekem szép lett és bevált. Van belőle selyemfényű, fényesebb, matt.

2023. febr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gungasam ***** válasza:
A hárs faragása hálás dolog. A hárs jól hagyja magát és nem reped olyan hamar. Azt gondolom, hogy méhviasszal lehet tömíteni a fa pórusait és talán csak azután lakkozni. Biztosan vannak weboldalak amelyek útbaigazítanak.
2023. okt. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!