Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elég egy fafelület kezeléséhez...

Elég egy fafelület kezeléséhez a lenolaj?

Figyelt kérdés
Vettem egy natúr fadobozt, fűszertartónak. Szeretném lekezelni valamivel, hogy később majd ne viselje meg nagyon a sok konyhai nyitogatás-csukogatás, szennyeződés, de nem akarom lefesteni, lelakkozni, csak egy kicsit 'kondicionálni'. Elég erre, ha simán lekenem 2 réteg lenolajjal? (Nem vagyok egy barkácsolásban jártas valaki)

2022. jan. 13. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
en konyhai dolgot biztos hogy lakkoznek, eleg egy vizcsepp az a rapergett fuszerrel beleivodik es rogton foltos lesz.
2022. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szintetikus lakk a javasolt.
2022. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szintetikus lakk biztosn jó, különösen, ha vízbázisú.

Az élelmiszerrel érintkező fa barkácsdolgaimat mégis viaszozni szoktam.

Nyilván nem véd úgy a freccsenő szennyeződéstől, mint a lakk, de nekem természetesebbnek tűnik a méhviasz.

Vagy melegen rádözsölöm, vagy olivaolajos-alkoholos hígítás után ruhával kenem.

Nincs olyan erős illata, mint a lenolajkencének, szépen patinásodik, felújítható, nem pereg, körülbelül ezeket tekintem a viaszozás előnyének.

2022. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lakkozd le, az olajos kencék foltosak lesznek a víztől.
2022. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket! Fogalmam sincs semmiről, így inkább kérdezek:

A szintetikus lakk alá kell tenni valamit, vagy csak simán lefújom és kész? Az nem büdös egyébként?

A méhviaszos kenésnél simán fogok egy darab száraz méhviaszt, bedörzsölöm és lefújom hajszárítóval mondjuk?


Totálisan laikus vagyok, elnézést, ha banálisak a kérdéseim.

2022. jan. 13. 18:02
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Volt, amikor láng fölött mozgatva melegítettem fel a fát annyira, hogy meglágyult a rádörzsölt viasz, első körben még rücsösen, érdesen. Aztán még egy lángon-futtatás, és ruhával már szépre is lehetett kenni a viaszt.

Legutóbb hőlégfúvóval melegítettem, így nem kellett tartanom attól, hogy elszíneződik a fa, ezáltal egyszerűbb volt.

Egy hajszárító tud elég meleget csinálni, legfeljebb kicsit lassabban fűti fel a fát, de bizonyára használható ilyen célra.

Az olivaolajjal, stb meghígított viasszal sem nehéz a munka, de el kell mondanom, munkásabb, mint lakkal lefújni.

Mégis szívesn használom.

2022. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lekentem méhviasszal... bioboltban vettem pasztillákat, felolvasztottam, formába öntöttem, és gyertya mellett lágyítva felkentem, majd hajszárítóval beleolvasztottam. Köszi a tanácsot!
2022. jan. 15. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!