Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ajtóra utólag rakott tokhoz...

Ajtóra utólag rakott tokhoz lehet fújni purhabot?

Figyelt kérdés
bocsánat nagyon nem vagyok hozzáértő, még a múltban adott volt egy régi szobabejárat amihez egy asztalos új ajtót készített, de egyben egy tokot is, ami nem illeszkedik a falhoz sem kívül sem belül, és megfigyeltem hogy azért érezhetek légáramlatokat mert hiába van zárva az ajtó, körbe a tokon bejut a levegő. az egy dolog hogy szüleim miért nem szóltak ezért, én még gyerek voltam mikor csinálták, befújnám purhabbal de félek szétnyomja. tudja ez az anyag hogy a fal melletti résen tülemkedjen ki ha dagad meg, vagy tényleg kockázatos? hogy tömíthetnék máshogy?
2023. febr. 11. 20:16
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
igazából olyan vékony hogy a flakon csöve nem is biztos hogy beleférne, de szilikonnal tömítéshez meg vastag
2023. febr. 11. 20:19
 2/12 anonim ***** válasza:

Közé spiccelsz vizet, azután lentről felfelé benyomod vékonyan a habot.

A felesleges hab ki fog türemkedni a réseken.

A biztonság kedvéért legalább 1-2 óra hosszat csukva legyen az ajtó.

Másnap a kikeményedett habot le tudod vágni pl. egy éles konyhakéssel.

2023. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az ajtó tokot belülről ki kell támasztani,főleg középen . Aztán szakaszosan lehet kevés habot befújni.Kicsit időigényes mert várni kell amig duzzad a hab.Mikor már nem duzzad a hab,akkor szabad a belső támaszokat eltávolitani,nem lesz a tok hordós.Nálunk így csinálta az ajtós,szintén utólag.
2023. febr. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kitámasztás nélkül ne is vágjak bele? :(
2023. febr. 11. 20:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi innen nem tudjuk, hogy mennyire anyagtakarékos az ajtónak a tokja.

Ha békebelien masszív, akkor a mindig a könnyebb ellenállás felé azaz a réseken jön ki a hab és nem fog befelé hasasodni a tok.

Az a biztos, ha a csukott ajtó mellé vékony lécet beszorítasz, vagy a tokot vagy három helyen kitámasztod vízszintesen.

2023. febr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Alacsony tagulasu pur habot keress.
2023. febr. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mindentudó99 ***** válasza:
A 3 as jól leírta. Ki kell támasztani
2023. febr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha csak pöttyöket raksz sose nyom meg úgy egy tokot. Ahhoz erő kell.a hab úgyis kifele jön.
2023. febr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor kell kitamasztani amikor berakjak, bar akkor se feltetlenul muszaj. Egy fa ajtonal nem nyomja szet. Foleg ha be is van csavarozva.

Velhetoen van pur hab amugy csak nem nyomtak vegig. Tehat fogja.

Gondolom 10cm-es tok. Azokban sok a hely. A szakik sporolnak a pur habbal. Csak meg-meg fogatjak tobb ponton.


Ahogy irtam, alacsony tagulasu habot kell befujni es nem fog semmit szetnyomni.


A szar muanyagokat meg lehet szet tudna ha nincs hol kijojjn a folosleg. Megjegyzem amikor ablakot csereltek se tamasztottak ki sehol. Csak bem esz belkul nyomtak a pur habot hanem rendesen adagolva.

2023. febr. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A hab nem hidraulikus prés, és ha van helye kifele tágulni úgyis arra megy. Egy kis purhab meg sose préseli be a tokot! Képtelenség!
2023. febr. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!