Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Budapesten bérelhető/közösségi...

Budapesten bérelhető/közösségi műhelyt van?

Figyelt kérdés

Egyszerű kis hobby projektekhez keresnék olyan műhelyt ahol alkalmanként pár órát lehet dolgozgatni. Alapvetően inkább fém, műanyag alapanyag fúrása, vágása, menetfúrás, stb. Tehát semmi extra felszereltség nem kellene. Hagyományos kézi szerszámok, reszelő, fűrész, stb, Néhány gép, pl állványos fúró, asztali köszörű, stb. De eddig csak olyan közösségi barkácsműhelyeket találtam ami alapvetően asztalos műhely, vagy varrás.


Találtam egyébként hasonlót, ami jó lehetne:

[link]

De ez CSAK XII. kerületi lakosoknak van.


Valaki tud ilyen bérelhető műhelyről?



2023. ápr. 5. 18:22
 1/10 anonim válasza:

Szia!


Ezt keresed:)


[link]

2023. ápr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Meg lehet próbálni a Szereld magad autószerelő műhelyt is, az említett munkákat ott meg tudod csinálni. Azt hogy autó nékül beengednek-e, nem tudom. Ha van autód, simán beállhatsz az autó mellett a saját kis projektedet megcsinálni.
2023. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, gondolkodom rajta.
2023. ápr. 5. 22:49
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, szerezd be az alapvető szerszámokat, és az egyik szoba sarkában alakíts ki egy barkács részleget. Amiket felsoroltál, szinte zajtalan, tiszta munkák, ezért kár pénzt kidobni bármilyen hely bérléséért. Az autósműhelyt sem tudnád kihasználni mert oda is azért viszi az ember a kocsiját mert nincs otthon akna.
2023. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4:

Valszeg ez lesz, mar gondoltam erre.

Raadasul ugy hogy van egy kb 3-4 m2 tarolom a tarsashazban. Mint teljesen onallo kis helyiseg, lampaval es konnektorral. Igaz nagyreszt salgo polcoztam, de egy kb 1m x 1m-es asztalt be tudok a vegebe suvasztani. Azon kisebb munkak sztem elvegezhetok. Kezi furogepem van, es par ezerert kapni olyan allvany amivel "allvanyos" furogeppe alakithato. Kis le-fol szerlheto muszeresz satum is talan van. Igazabol par keziszerszam kell.

2023. ápr. 10. 01:10
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk tobb lesz kialakitani mint egy berles, de utana nonstop elerheto es mar nem kerul semmibe, csak az enyem.
2023. ápr. 10. 01:12
 7/10 anonim ***** válasza:

En forgaccsal jaro munkara nem alakitanek ki reszt a lakasban. Egyszeruen budos lesz, "muhely szagu" lesz minden mar relative rovid ido alatt, nem tudod megakadalyozni hogy a furashoz, menetvagashoz hasznalt kenoanyag cseppek, annak a goze, a szallopor nagysagu femdarabok es a megmunkalo szerszam darabjai ne keruljenek be a szoba es a lakas levegojebe. Nem beszelve a zajrol. Persze oda lehet figyelni, csak ha mindig azon kattogsz hogy ne zajongj, ne "porolj", faraszto.

Par menetes furatot el lehet kesziteni akkus geppel egy asztalon vagy egy vagodeszkan a konyhapulton ha erre alkalmas, de rendszeres femipari munkat (sem fa vagy muanyagmegmunkalast) nem csinalnek a lakasban.

2023. ápr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5-6 Ha van külön helyiség, akkor nem is kérdés hogy meg kell csinálni a műhelysarkot!


Amit a 7-es ír, nem értek egyet. Nem üzemi szintű forgácsolásról van szó, hanem egyszerű barkácsolásról. Furatba menetet meg nem akkus fúrógéppel készítjük, hanem háromfokozatű kézi menetfúróval (és a hozzá passzoló hajtóvassal)... A munkadarabot pedig nem vágóasztalon és a konyhapulton munkáljuk meg, hanem satuba befogva. Ha a konyhapulton csinálod még a pörköltbe is beleszóródik valami.

A fúrás és a menetkészítés minimális zajjal jár, por nem keletkezik... Ha flexelsz és köszörülsz, akkor keletkezik por, na meg tipikusan faipari munkáknál.

Amit a kérdező akar csinálni az szinte zajtalan és pormentes.

2023. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A furatot illik elkesziteni mielott nekiallsz menetet furni. 🤭 Azert irtam az akkus gepet mert maga a furas jar zajjal es forgaccsal. Ha egy M3-mas furatot csinalsz vasba, az is jar mikroreszecskekkel, ezeknek erzed a szagat. No meg a kenoanyagnak, akkor is ha kezzel fursz.

A satut pedig felteheted a vagolapra. 🙂 De orulok a kukacoskodasnak, ezek szerint van ertelme szajbaragni a mondatokat.


Nem kotelezo egyeterteni, m8ndenki azt csinal a lakasaval amit akar. A furas, reszeles, vagas budos, mocskos, en nem tennem lakasban. Talan ha dedikalnek ra egy felszobat. Alkalomszeruen meg jo az ebedloasztal, konyhapult. Mint irtam, amennyiben alkalmas ra. Nalam 3m a pult,es nem akkor furok ha porkoltet fozom. 🤗 A villanyt sem akkor kapcsolom fela mosdoban ha vegeztem, hanem elotte.

2023. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az akkus fúrónak eléggé korlátozott a használhatósága, a furat nem lesz merőleges, legfeljebb lemezeknél elfogadható. Oszlopos fúrógép ajánlott.

"Ha egy M3-mas furatot csinalsz vasba, az is jar mikroreszecskekkel, ezeknek erzed a szagat. No meg a kenoanyagnak, akkor is ha kezzel fursz."

Az semmi, elhanyagolható. 30-as furat telibefúrással, sug@rfúrógépen az igen.

2023. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!