Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ebbe a fajta ereszcsatorna-tar...

Ebbe a fajta ereszcsatorna-tartóba (Bilka - kombinált nevű, kép is van) hogyan tennéd bele egyedül a 4m-es csatornát?

Figyelt kérdés

[link]


Létráról elérem, de oldalról beletenni csak a csatornát összenyomva menne, viszont kitartani a 4 m-t nem tudom.

(Tudom, kéne valaki, de nincs. Szóval egyedül hogy.)



2023. ápr. 15. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Kötelekkel.egyik végét felviszed, csak simán hozzákötöda vashoz, a másik végéről meg beemeled a helyére. Egy 4 méteres szál már enged annyit ,hogy nem sérül. Mondjuk létráznod kell bőven.
2023. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A gond, hogy szerintem nem lehet ebbe a fajtába fentről beemelni, hanem a végéről becsúsztatni. A tartó minkét (külső és belső oldalról is) rendesen ráhajlik, már ha benn van az eresz.
2023. ápr. 15. 16:49
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha végig csusztatod tuti karcos lesz. Ebbe bele kell bujtatni.
2023. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A karcolódás bennem is felmerült. A tartó egyáltalán nem engedi széthúzni magát, 4 mm -es vas. Az ereszcsatornát elég nehéz összenyomni, 0,6 mm-es vaslemez attól tartok, maradandóan deformálódik.
2023. ápr. 15. 16:59
 5/17 A kérdező kommentje:

Találtam egy videót:

Nem egészen olyan a videóban tartó, de lehet, hogy az megegyezik, hogy a külső peremnél az ereszcsatornának kell kívül lennie, és a tartót alápattintani?

https://www.youtube.com/watch?v=aT2JEhPmusg

2023. ápr. 15. 20:15
 6/17 A kérdező kommentje:

Bár nem, az arányokat elnézve attól tartok belül kellene a csatornának lenni ott is

[link]

2023. ápr. 15. 20:19
 7/17 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valami nem engedi széthúzni magát.. kifeszíted, aztán miután bebújtattad, visszahajtod.
2023. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azt a 4mm-es tartót megnézem, ki feszíti szét, ráadásul létráról. És mindet egyszerre, vagy hajolnia kell az eresznek?
2023. ápr. 16. 12:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem a vasat kell feszegetni. Ezen a videón másmilyen vas van, de ugyanúgy működik: a fal felé megy a "hegyes" oldala a csatornának, azt beakasztod a vas felső peremébe. Utána bepattintod a "kerek" felét a külső félkörbe.

2023. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen ez így jól néz ki, de felmerül a kérdés, miért ilyen kis darabon mutatja be. Látszik, hogy nagyon könnyen hajlik, a 4 m-es már egyáltalán nem hajlik így! Még kicsit hajlani sem akar. Mindenesetre a csatorna a gyengébb, mint a tartó, úgyhogy ezt kellene valahogy belepréselni.
2023. ápr. 17. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!