Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit lehetne tenni, hogy...

Mit lehetne tenni, hogy azonnal lefolyjon a kádból a víz?

Figyelt kérdés

Nem találok sehol erre a konkrét problémára megoldást, így megpróbálom itt, hátha...


Nincs eldugulva. Sokszor próbáltam duguláselhárítást végezni vagy megpumpálni, de semmit sem javult. Aztán megnéztem közelebbről a kád lefolyóját, belevilágítottam, és megdöbbenve láttam, hogy nem látom a cső rendszert konkrétan, hanem van egy fehér műanyag rész közvetlenül a csővezeték végén, a lefolyó alatt, amely ilyen félgömb (oldalról nézve U) alakú és csupán egy pár mm-es sávban tud felette elfolyni a víz (ez lenne az a bizonyos fém "gomb", csak műanyagból??). Gondolom ez ilyen bűzelzáró/szűrő vagy micsoda lehet, viszont emiatt nagyon-nagyon lassan folyik le csak a víz (persze, mivel azon a keskeny résen tud csak folyni...) Nem lehetne ezt a vackot kiszedni a csőrendszerből? Az a baj, hogy ehhez van rögzítve csavarral maga a fém lefolyó "szűrő". Másnak van hasonló lefolyója, tapasztalt már ilyet? Mit lehetne tenni? Nemrég volt cserélve egyébként, a réginél nem volt ilyen beépített vacak, ami ennyire akadályozná a víz lefolyását, ott ha elkezdett lassabban folyni le a víz, egy duguláselhárító szerrel azonnal megoldódott a probléma. Most pedig 5 perc zuhanyozás után is minimum 10 centi magasan áll a víz és kell vagy 10 perc, mire lefolyik.


Ami szintén zavaró még, és szerintem ez is emiatt a vacak miatt van, hogy ha használjuk a mosdókagylót, egyből feljön a kádba a víz, ahelyett, hogy lefolyna ahová kell neki. Ez normális vajon?


Remélem, valaki tud valami ötletet adni. Bár szerintem ezen csak egy csere segíthet egy normális lefolyóra...



2023. jún. 4. 00:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Hívni kéne egy normális vízvezetékszerelőt, aki berakta az egy hülye volt
2023. jún. 4. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%

ott valamit szarul kötöttek be.

Nálunk is ilyen szifon van, de csak akkor tud feltelni a víz, ha már tele van hajjal a lefolyó, kiszedem csipesszel, és ujra gyorsan lefolyik.

2023. jún. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mosdóba engedsz vizet, és a kádnál visszajön, az azt jelenti, hogy nem tud elfolyni a lejtés irányába, így feljön az ugyanoda bekötött kádnál.

Dugulásod van. Ezért nem megy le a kádnál sem.

A mosdóba nem tud visszafolyni, mert jóval magasabban van. Így a kádba jön vissza.

Mosdónál szifon leszed, és csőgörénnyel megpiszkálni.

Gondolom beszakadt a cső faláról a trutyi, hogy meg lett piszkálva a rendszer. Így most jól bedugította.


Keress egy dugulás elhárítót.

2023. jún. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

A leírásod alapján egyértelmű, hogy a kád és a mosdó közös lefolyós. A probléma e kettő összekötése után van a közös lefolyóba..ott nagyon szűk résen kell átfolynia a víznek, ezért a könmyebb úton először a kád felé folyik.


Vagy erős zsíroldó anyaggal próbálkozol(forróvizes szódaoldat, vagy más) vagy egy vékony kézi duguláselhárító rugóval megpiszkálod a közös lefolyót..ha lehet forróvíz állandó folyatása mellett. Ha ezek a barkács megoldások nem vezetnek eredményre, akkor bontani kell, nincs mese.


Akár kádvíz, akár mosdóvíz, ha megfelelő átmérőjű a vízelvezetés, akkor akár a kettő együttes lefolyása esetén is a víznek hörögve kell lefolyni.

2023. jún. 4. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

3-4# jól írja.

Küldd meg forróvízzel, duguláselhárítóval a mosdó felől.

Utána lehet pumpàlni. Mosdót bedugod, túlfolyóját betömöd. Kádba engedsz vizet, aztán mikor annyi van, hogy a pumpa gumiját ellepi, akkor gyorsan pumpálsz rajta. Lényeg, hogy víz hidraulikus nyomása átlökje a dugót

Pumpálást, duguláselhárítót ismételd többször.

Házilag ennyi.

Ha átmegy ok.

Ha jobban bedugul, akkor a csőfalról beszakadt trutyit csak csőgörénnyel, szakember tudja kinyomatni. Bontani ritkán kell.

Elöbb utóbb végleges megoldás úgyis a duguláselhárító szakember, nemhiába dugulgatott már jó ideje.

2023. jún. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Ha 50-es a mosdónál a lefolyó kiállás a falban akkor tudsz bérelni gépi görényt, az helyre tesz neked. Ha ennél kisseb a gép feje nem fog elférni, így felesleges. Vékony csövekbe a nagynyomú tisztítás kell. De egyik gép használata előtt se áztasd forro vízbe a PVC csövet, mert kilágyulhat, a gépek pedig deformálni tudják a a szakaszt.

A kádnál ne szedd szét a lefolyót mert nem fogod tudni vissza raknia a helyére a kádból!

2023. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%
Nem a kádnál van a hiba, hanem a kád és a mosdó közös összefolyása utáni csőszakaszon. Van padlóösszefolyó? Ott kéne slaggal vizet benyomatni, csőgörényezni vagy lefolyótiszítózni.
2023. jún. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat! Nincs összefolyó, ez egy panellakás, csak simán bemegy a közös lefolyó a központi cső rendszerbe. Most megküldtem egy kis sósavval, meg alaposabban megpumpáltam és valamit javult a helyzet. Az a U alakú műanyag bigyó viszont továbbra is akadályozza a lefolyást, ha az nem lenne ott, szerintem nagyon hamar le kellene folynia a víznek. A mosogatónál is hasonló csövek vannak, ott mindig gyorsan le tud folyni...
2023. jún. 4. 09:00
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

Az valszeg egy zuhanykabinokhoz való szifon. De ettől még le kellene folynia.

Ha visszaköszön a víz, akkor lejjebb dugulás van.

"Nem lehetne ezt a vackot kiszedni a csőrendszerből?"

De. Csak akkor meg azért szirénáznál, mert büdös van.

Látszik hogy fullra ostoba vagy a témához. Inkább hívj valami normális szerelőt, te ne nyújl semmihez!

2023. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#9 Miért lenne büdös? Hiszen van egy szifon is a kád alatt, ami gondolom amiatt van ott, hogy visszatartsa a szagokat. Ilyen van ott: [link]


Szóval ezért nem értem, mi célból kell még ez a valami pluszban a lefolyóba.

Egyébként lehet tényleg dugulás van, de hiába próbáltam megszüntetni, egyszerűen nem megy le az anyag, mert megreked a lefolyónál a műanyag miatt...

2023. jún. 4. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!