Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan sötétítsem el az ajtón...

Hogyan sötétítsem el az ajtón lévő ablakot teljesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy új albérletbe költöztem és olyan problémám van, hogy a hálószobámnak olyan ajtója van, amin van ablak. Ezt szeretném valamilyen módon besötétíteni, úgy, hogy se ki és se be ne menjen át rajta fény. Mivel egy albérletről van szó, ezért értelemszerűen nem szeretnék szöget ütni az ajtóba és arra felakasztani valamit, tehát olyan megoldást keresek, ami nem hagy nyomot és nem okoz kárt.


Gondoltam arra, hogy fekete szigetelőszalaggal letakarom, viszont azt elég macerás szerintem takarítani. Láttam olyan megoldást, hogy tapadókoronggal lehetséges felakasztani egy sötétítőt, viszont a tapadókorong egy idő után elenged magától (legalábbis nem tudom, hogy van-e olyan, ami sokáig bírná) ezért itt kérnék segítséget, hogy közületek van-e valaki, aki ütközött-e már hasonló problémába és hogyan oldotta meg?


Köszönöm!



2023. jún. 11. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

[link]

És függönyt akasztasz rá.

2023. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
81%

[link]


vagy ilyen, ezt be tudod akasztani az ajtó felső részébe

2023. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínű egy kis kétoldalú ragasztó a 4 sarokba is megtart egy sötétítő függyönyt
2023. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pucér csajos poszter, tixó vagy gyurma gombóc.
2023. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több lehetőség is kínálkozik. Pl. Napozógyékény, pár száz Ft, teljesen jó a célra, elég jól lefojtja a fényt.

Fényzáró textil, méteráru boltból.

Kartonpapír, papír-írószer üzletből, olyasmi mint a naptárnak a keménytáblás hátulja.

Rögzítésnek kampó, ill. olyan horog amilyent a 2-es linkelt. Azonban ez nem ad teljes fényzárást az oldalrések miatt. Ha teljes fényzárás kell, akkor ragasztószalaggal körbe kell ragasztani. Erre a célra szerintem a maszkolószalag a legjobb, azt könnyű leszedni. Szigetelőszalag is jó, de felragasztás előtt hagyni kell visszahúzódni, máskülönben le fog pöndörödni. Celluxot nem javaslom, kb. fél év után még leszedhető, de hosszútávon elkezd hámlani ahogy öregszik a műanyag és maradandó foltot hagy maga után.

Ragasztók maradványait acetonnal, háztartási lakkbenzin higítóval, sebbenzinnel, tiszta alkohollal, ill. petróleummal lehet eltávolítani.

2023. jún. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, még felmerült a tapadókorong. Ez is jó lehet, ha szép sík a felület ahová felrakod. Csempére, síküveglapra, tükörre jól tapad, ajtónál próbát kell végezni. Lehet hogy 3napig eláll, utána leesik mert nem légtömör. Tapadás javítható a felület vizezésével.
2023. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
egy szivaccsal bevizezed az üveget kicsit és alufóliát teszel rá mint egy tapétát, bár mikor nyom nélkül eltüntethető
2023. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!