Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mivel sötétítsem a tetőtéri...

Mivel sötétítsem a tetőtéri ablakokat?

Figyelt kérdés

Az ablakokra milyen sötétitőt használjak? függönyt, rendőnyt, bambusz rolot? ilyenekre gondolok, melyik a leghatásosabb a nyári meleg ellen?

és még mit tudok tenni hogy ne legyen a tetőtérbe 40fok?


2012. máj. 8. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Külső sötétítőt. Az általad írtak közül a redőny a legjobb. A függöny csak a sugarak egy részét szűri ki, a bambuszroló meg csak dekoráció.

Ettől függetlenül 40 fok lesz. Az egész tetőt le kéne árnyékolni, hogy ne legyen. Vagy légkondi. Más megoldás sajna nincs.

2012. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, sajnos tudom hogy 40 fok lesz, de mégis valamit akartam hogy kicsit hüvösebb legyen. a légkondin gondolkodunk, de a szobába nem tudom hogy oldanánk meg mert a ferde falra ugye nem lehet rakni...
2012. máj. 8. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
[link] Ez a jó link. Bocsi
2012. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nálunk belső árnyékoló van, nagyon bevált. Ez jobb, mint a bambusz, mert beépített sínben fut, nem hajlik le, nincs gond a bebújó napsugárral. Tavaly csináltattuk a Velux ablakainkra, de szigorúan nem a Veluxtól rendeltük, mert ott horror-árak vannak. Keress egy-két-három-sok árnyékolástechnikával foglalkozó céget, mérjék fel a munkát, adjanak árajánlatot (töredéke lesz a Veluxosnak). Ez még nem kötelez semmire, de nyugodtabban tudsz válogatni. Egyre figyelj: ne fokozatmentesen állíthatót vegyél, mert az azt jelenti a nyelvükön, hogy vagy teljesen lehúzod, vagy sehogy :-) Fölösleges az UV-szűrőset választani, sokkal drágább, de semmivel sem jobb.

2012. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lehet légkondit rakni a tetőre is, csak olyan konzol kell neki, ami vízszintbe helyezi.
2012. máj. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok sok választ! nincs ferde ablakom, csak sima, ez előny szerintem! de valószínű, hogy most csak a nagyszobába és a konyhai ablakra lesz csináltatva a redőny, a két kis szoba úgyis ritkán lesz használva, becsukom az ajtót és bent marad a meleg :D bár igy is forróság lesz, de ha minden kötél szakad beruházunk egy légkondiba:D
2012. máj. 9. 13:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom milyen házad fekvése.Inkább ültess lombhullató fákat a házad köré,így nem melegszik annyira fel a tetőtér,igaz kell nekik min.5 év,hogy megnőjenek,de legalább nem kell évtizedekig fizetni a magas villanyszámlát,addig meg klíma.
2014. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!