Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A vasfúrás folymatait vagy a...

A vasfúrás folymatait vagy a vasfúró rendeltetésszerű helyes használatáról infromációk?

Figyelt kérdés
tehát problémám az hogy vettem nemegészen 2 hónapja egy makita dp4010-es ütvefúrót.(720 W).nekem egy teljesen primitív feladatra kellene ez a fúró, miszerint 3 mm vastag laposvasakba szeretnék 13mm-es lyukakat fúrni. ezzel csak az a gond hogy kb egy lyuk kifúrása vagy 40(!) percet vesz igénybe és ez nagyon nincs rendbe valamit iszonyatosan elronthatok de sajnos nem tudom mit.a fúrószár és a vas állandóan sikító nyikorgó hangot ad ki, és egyszerűen érzem hogy nem vág magának utat benne csak ott forog a felszínen akármilyen erősen is nyomom, brutál lassan haladok egy fél mm is az anyagban.lehet az a gond hogy tól nagy (13 mint már mondam) fúrószárral dolgozom?de hát ha akkora lyuk kell nem dolgozhatok kisebbel... szóval eléggé el vagyok keseredve mert drága volt a fúró és tulajdonképpen nem sok hasznát vettem sajnos.
2010. okt. 12. 20:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy a fúrószár éleit is rendszeres meg kell köszörülni,és ez igen nagyfokú kézügyességet/gyakorlatot igényel és köszörüléskor a szikrája : ha apró/pici és vörös... akkor kemény az anyaga;

ha világos/fehéres és nagy méretű a szikra akkor silány fúrószár van a kezedben.

2010. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Legjobb anyag hűtésre és kenésre is a fúróolaj ami egy növényolaj és vízbe kell keverni és olyan sűrűségüre kell hígitani mint a tej, olyan fehér is lesz acélhoz ez a legjobb így a hűtése és kenése is jó de van fúró spray is.
2010. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!