Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol kapok Pécsen (konkrétan...

Hol kapok Pécsen (konkrétan melyik boltban) 6mm átmérőjű (5,5-ös még jobb lenne),260mm hosszú fúrószárat?

Figyelt kérdés
Ma végigjártam a Baumaxot, Praktikert. Nem volt. Vagy csak rövidebb volt, csak vagy nagyobb átmérőjű.
2010. okt. 13. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyet sehol nem lehet kapni.Azok a gyárak ahol ez kell csinálnak maguknak a szerszámműhelyükben.
2010. okt. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezek csak érzéki csalódások, amiket itt látok:

[link]

[link]


Ezek szerint mégiscsak lehet ilyet kapni.

De mivel 1500Ft körül van egy ilyen fúrószár, nem szeretnék a postaköltségre többet fizetni, mint amit veszek. 2000Ft-ért postáznák.

Ezért gondoltam, hogy esetleg helyben is lenne bolt, ahol árulnak ilyet és elmehetnék érte. Így megspórolnék 2000Ft-ot.

2010. okt. 13. 19:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek speciális Makita fúrószárak beton fúráshoz és csak ahhoz a géphez lehet csatlakoztatni amihez csinálták. Azt nem írtad hogy csigafúró kell e vagy speciális hosszú betonfúró.Ezek keményfémbetétes fúrók acélt nem lehet velük fúrni pld.
2010. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is 20 centi vastag acélt akarok vele fúrni! Jó is lenne. :S

Falhoz kell. Tokrögzítő csavar befúrásához.

Az első linken lehet hogy spec Makitához való, de a második nekem egy sima mezei SDS-nek tűnik, amit bármilyen SDS tokmányba be lehet fogni.

2010. okt. 13. 21:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Bár a kép alapján, ha jobban megnézem, a Makitáson sincs semmi spéci dolog. Nekem a befogó része köt ugyan olyannak tűnik, mint a másiké.
2010. okt. 13. 21:59
 6/9 A kérdező kommentje:

A Bosch oldalán is láttam ilyen fúrószárat, úgyhogy elvileg lehetne kapni.

Annak is teljesen ugyan olyan a befogó része, mint a Makitának. Úgyhogy nem hinném, hogy ez csak Bosch gépekbe lenne jó.

2010. okt. 14. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha felkeresel egy szakit,akinek van autogén felszerelése, semmi idő alatt megforrasztja a fúrószárat egy köracélhoz olyan hosszúra, amilyenre akarod
2010. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de nem szeretnék gányolt összetákolt szerszámot.

Ráadásul nem hiszem, hogy olcsóbban megcsinálnák, mint amibe a fúrószár kerül (1000-1500Ft).

(Múltkor fűtési csövet kellett hegesztetnem két varrattak 3/4 colos acélcsövet. A munka kb. 10 perc volt, 15eFt+áfáért csinálták.)


Közben vettem fúrószárat amúgy. Pesten bementem az első barkácsboltba és kaptam. Mivel más dolgom is volt ott, így legalább nem fizettem feleslegesen 3000Ft-ot a fúrószáron felül egy webáruháznak "postaköltségre", mikor a posta egyébként ajánlott levélként 350-400Ft-ért elhozta volna.

2010. okt. 19. 17:20
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma láttam az Aldiban 600mm-es, azaz 60cm hosszú fúrószár készletet. Igaz a legkisebb is 10-es volt. A vastagabbak meg nagyon brutálul néztek ki.

Úgyhogy méghogy 260-as nincs? :D

2011. ápr. 12. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!