Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Túl nagyra sikerült vágás/fúrá...

Túl nagyra sikerült vágás/fúrás a csempébe hogyan lehet kiszépíteni utólagosan?

Figyelt kérdés

Évek óta készülhetett igénytelenül, valahogy megakarjuk szépíteni. Valami burkolattal, vagy nem tudom milyen módszereket szoktak ilyenkor alkalmazni. Az újra csempézés sajnos nem opció. :(


A konnektornak a helye is túl nagy, be van esve a falba a konnektor, a lámpa kapcsoló is bevan esve, a wc vezetéknek is túl nagy a kivágás.


Hirtelen csak a wc vezetékről van képem mire gondolok.


[link]


Egyébként ez zavar a legkevésbé, a villany kapcsoló és a konnektor ahogy be van esve sokkal zavaróbb, arról most nincs képem.


Remélem van valami megoldás rá. Hátha valaki.


2023. júl. 19. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is így jártam.

a fürdőszobában elég nagylelkűen vágta ki a csap helyét a csempéből a burkoló és lett mellette elég nagy, töredezett szélű rés, jól láthatóan.

A legjobb ha glettel (gipsszel) szépen elfeded a rést, a vezeték mellett elsimítod a csempe szintjében. Aztán keresel rá egy szép csempematricát és ráragasztod úgy, hogy a vezeték kilógjon a közepén.

ha hasonló vagy ugyanolyan matricát teszel még pár csempére akkor dekorációnak fog tűnni, de ha ezt nem akarod, akkor válassz olyat ami fedőlapnak látszik, mintha direkt úgy lett volna elkészítve a vezeték kiállása!

[link]

[link]

Ki is vághatsz egy darabot egy fémes hatású csempematricából:

[link]

[link]

2023. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
2023. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Kapcsoló köré lehet venni falvédőt. A kettes amit írt,az is jó,de vannak egyszerűbb műanyag megoldások is, illetve matrica is van,ami jópofa vagy épp tetszetős. Ezeket próbálnám először. Csempére meg fémből van takarórózsa különböző méretekben, amit vizes kiállásoknál használnak.
2023. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy megfelelő méretű talarórózsa is szóba jöhet, ha a fali csatlakozás engedi a felrakást.
2023. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt az egy darab csempét kell óvatosan kivenni és cserélni. Nem megoldhatatlan feladat.
2023. júl. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Lemerem fogadni, hogy házi barkács.

A vizes kiállások szerintem úgy szépek, ha megfelelő takaró rózsa van rájuk rakva. Hiába szabja szépen a csempét a burkoló, akkor is gagyi, ha nincs szépen takarva (nekem). Ugyanez igaz mosógép kiállásra, elzáró főcsapra, csapokra, mindenre.

Elgondolkoznék azon, hogy esetleg újra lehet-e rakni a csempét ezeken a helyeken. Ha nem, akkor akár az elektromos kiállásokat egy fa lappal "szintbehelyezném", hogy stabil legyen és a fent már linkelt párszáz forintos falvédőt tenném alá, hogy ne látszódjon mi van mögé mókolva. Nálunk a gyerekszobában van ilyen falvédó, szerintem kulturáltan néz ki. Szóval összességében a kókány melót is pár ezer forintból esztétikusabbá lehet varázsolni, de hát valakinek nincs igénye rá.

2023. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!