Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen tipli kell a falhoz?

Milyen tipli kell a falhoz?

Figyelt kérdés
üdv mindenkinek! kis segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam fúrással kapcsolatban. egy hete új helyre költöztünk és a konyhabútort szerettem volna felfúrni, de akárhogy probáltam nem megy. a fal annyira puha, homokszerű, hogy akarmilyen tiplivel próbáltam, mind átforog benne. sose láttam meg ilyen falat, annyira puha kézzel belelehet csavarozni. tudna nekem valaki valami megoldást erre? előre is köszönöm!

2023. aug. 1. 21:28
1 2
 1/11 nemaRendőrség ***** válasza:
51%
Miből van a fal? Szilikát?
2023. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Ytong-ba ilyennel forgattam fel a konyhabútort (is):

[link]


Fischer Duopower, 10x80-as.

2023. aug. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: fogalmam sincs, sose lattam ilyen vajpuha falat, tenyleg mint a homok, csak szürke es vörös rétegekben


2: pontosan ilyet vettem, rövidebbet es hosszabbat is, de úgyanúgy átforog, amint elkezdem a csavart beletekerni

2023. aug. 1. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kevés gipszel rögzítsd a tiplit és használj hosszabb csavart ami átmegy a tiplin.

Amúgy a fal elbirja majd a bútort.... (!?)

2023. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen, ez lett volna a következő tippünk holnapra, ha begletteljük az beválik-e, vagy csinálta-e már valaki. hát hogy elbírja-e... ez jó kérdés, nem tudom. de kezdem lassan azt hinni, hogy nem...
2023. aug. 1. 23:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Ragaszd be Fischer dübel ragasztóval. De először egy semleges helyen próbáld ki.
2023. aug. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem csak vastagon van bepuculva?

Próbáld meg mélyebben fúrni.

2023. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem sajnos, a fúró feje teljesen bemegy. más szobákban is ilyen, a fürdőben is, de nem ennyire puha, lágy. ott megmaradt eddig minden, csak a konyhával van gond.
2023. aug. 2. 07:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez valami vájogfal szerűség lesz. Átmenő csavarral lehet rögzíteni. A fal túloldalára meg teherelosztó lemez.

De a bombabiztos megoldás az hogy 5cmx5cm-es négyzetoszlopos fát bedolgozol a falba, padlótól a mennyezetig, átmenőcsavarral+teherelosztó lemezekkel. Innentől kezdve a fába facsavarokkal föl lehet fogatni bármilyen szekrényt, sose szakad le. Falvastagságot azért nézni kell, el ne véjonyítsuk tulságosan, bár vájognál 30cm min vagy több, az bőven jó.

2023. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet, de ezt a megoldást inkább jobb szerintem, ha szakember csinalja, én annyira nem vagyok szakmabeli, csak lelkes amatőr:) de az ötlet jónak tűnik:)
2023. aug. 2. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!