Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Felrobbant a mikróban egy...

Felrobbant a mikróban egy pohár víz, hol okozhatott zárlatot?

Figyelt kérdés

Egy kis pohárnyi vizet forraltam volna, mint már tettem azt korábban, hogy az ételfedő burát belülről takarítsam, de 2 percen belül túlforralta a mikrosütő és robbanás kíséretében beterítette az egész belsejét a víz, résnyire még az ajtót is kinyitotta a robbanás ereje.


A KMSZ-t leverte.

Nem elektronikus vezérlésű a mikrosütő, mi lehette kárát ennek ilyen szinten, hogy még a kismegszakítót is leverte? A magnetron? Saját biztosítéka is kiment esetleg, ha van általában ezekben? Burkolatot leszedhetem ha kiszárítás után még működhet, és nem ment tönkre semmi sem benne, főleg drága alkatrész, de fölöslegesen nagyon nem szeretnék ezzel bajlódni...



2023. aug. 14. 05:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanba passz. Kiszárad, utána bisztit csere, aztán kipróbálod. Máskèpp úgyse tudod meg, hogy működik e.
2023. aug. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, cserélem ha van benne.

Lehetséges, hogy az izzó törött össze és az zárlatolt?

2023. aug. 14. 06:59
 3/11 A kérdező kommentje:
Izzó egyben maradt, ellenben az ajtót nem lehet rendesen bezárni, gondok már itt kezdődnek, szóval lehet elemezni...
2023. aug. 14. 07:32
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha az ajtó nem csukódik, akkor újat kell venni, így nem használható, veszélyes
2023. aug. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Akkor lehet nem is a rövidzárlat a legnagyobb gond,így már használhatatlan.
2023. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már zárható, a biztonsági kapcsoló kirúgott állásban kicsit beragadt, gyufaszállal ellenőrzés közben megoldódott, nem kellett nagy erő a visszanyomásához... Csak be ne ragadjon, addig nincs gond.
2023. aug. 14. 09:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha leszedted a burkolatát, akkor tedd ki a napra, hogy tökéletesen kiszáradjon.

Nem gyanakodnék elektromos zárlatra, mivel "csak" gőzrobbanás" volt.

Amúgy van benne biztosíték.)(

2023. aug. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A 8A-s biztosítékot már megtaláltam, szakadt. Amíg nem vettem újat, pár dolgot kimérek feszmentes állapotban..
2023. aug. 15. 18:29
 9/11 A kérdező kommentje:

Egészen pontosan miatt mehetett ki az összes létező biztosíték?

Mivel az kissé kinyílt, annak reteszelése táján keresendő az ok?

2023. aug. 15. 18:58
 10/11 A kérdező kommentje:

*mi miatt

*az ajtó

2023. aug. 15. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!